POŻEGNANIE

Najbliższa rodzina, przyjaciele i fani pożegnali dziś Konrada Gacę…

„Odszedł wielki człowiek, ale jego misja, jego dzieło zostaną z nami”

VIVA! 21 sierpnia 2018 20:00

We wtorek odbył się pogrzeb Konrada Gacy. Pożegnali go najbliższa rodzina, przyjaciele, fani, a także osoby, którym przez lata pomagał zrzucać zbędne kilogramy.  

Pogrzeb Konrada Gacy

Odszedł nagle. Jego śmierć była ciosem dla najbliższych. Zostawił ukochaną żonę Patrycję i osierocił 7-letnią córkę Emilkę. Pogrzeb Konrada Gacy odbył się 21 sierpnia w Kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku w Lublinie o godz. 15.00. Ciało dietetyka zostało skremowane. W ostatniej drodze towarzyszyła mu pogrążona w smutku rodzina, przyjaciele i pacjenci, a także tłumy żałobników z całej Polski. 

„Każdy z nas doświadczył dobra z jego strony. Znałem go od lat. Przygotowywałem z Patrycją do ślubu, chrzciłem ich córkę. Był dobrym człowiekiem. Zostawmy opinie, hipotezy. Nie można ukoić bólu, tylko Bóg to potrafi”, powiedział ksiądz podczas mszy żałobnej. 

Na pogrzebie pojawiła się również Iwona Pavlović. Jurorka Tańca z Gwiazdami w poruszających słowach pożegnała Konrada Gacę. „Ból krtani dusi, chce płakać, płaczmy wszyscy. Czuję się jak w matrixie, nierealne to. Myślę, że przejdę do normalnego świata i Cię spotkam. Powiesz mi, Iwona jesteś super wojownikiem. Dzięki Konradowi urodziłam się na nowo. Jedne narodziny od Boga, drugie od Ciebie. Zostawiłeś wielką pustkę. rany się zabliźnią. Pustka pozostanie. Odszedł wielki człowiek, ale jego misja, jego dzieło zostaną z nami. Śpij, największy wojowniku”, mówiła nie kryjąc wzruszenia.

Śmierć Konrada Gacy 

Konrad Gaca zmarł nagle w wieku 42 lat w swoim domu pod Lublinem. Ciało dietetyka około godziny 4.00 w czwartek 16 sierpnia odnalazła żona Patrycja. Natychmiast wezwała pogotowie, ponieważ mąż nie dawał oznak życia. Niestety, sanitariusze, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili jej najgorsze obawy. Po wstępnej sekcji zwłok, lekarz stwierdził, że zgon nastąpił z przyczyn chorobowych, o czym poinformowała Agnieszka Kępka, rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej.

Być może Konrad Gaca cierpiał na przewlekłą chorobę, o której istnieniu nie wiedział lub doznał ataku serca. Jak ustaliły media, trener zmarł na kanapie, na której oglądał telewizję. Prawdopodobnie zgon nastąpił we śnie.  Trener nie miał szans, by poprosić o pomoc. Mógł doznać wylewu lub zakrzepu. Zapewne był nieświadomy tego, że umiera.  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?