Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, trumna z ciałem aktorki w Kościele, 17.12.2020
Fot. Mateusz Jagielski/East News
POŻEGNANIE

Skromny pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Tak pożegnali ją bliscy i rodzina

Aktorka odeszła w wieku 87 lat...

Konrad Szczęsny 17 grudnia 2020 14:16
Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, trumna z ciałem aktorki w Kościele, 17.12.2020
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Pierwotnie informowano, że ostatnie pożegnanie aktorki będzie miało oficjalny charakter. Katarzyna Łaniewska spocząć miała na Powązkach. Rodzina zdecydowała jednak inaczej... Pogrzeb odbył się w czwartek 17. grudnia w Warszawie. W ostatniej drodze towarzyszyli jej najbliżsi i przyjaciele, w tym były mąż, Ignacy Gogolewski oraz córka Agnieszka. Wieniec przekazał również prezes PiS, Jarosław Kaczyński. 

Skromny pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Tak pożegnano aktorkę

Z uwagi na pandemię koronawirusa rodzina aktorki poprosiła, by ci, którzy zdecydowali się przybyć na pogrzeb, nie składali im kondolencji. Wiadomo, że ukochaną mamę pożegnała córka Agnieszka, owoc związku Katarzyny Łaniewskiej i jej pierwszego męża, Ignacego Gogolewskiego, jak również wnuki i prawnuki.

Uroczystości żałobne odbyły się w czwartek 17. grudnia w kościele św. Katarzyny przy ul. Fosa w Warszawie.  Miały bardzo skromny charakter. Następnie ciało aktorki zostało złożone w grobie rodzinnym na Cmentarzu Służewieckim Nowym przy ul. Wałbrzyskiej. Spoczęła m.in. obok swojej mamy Janiny.

W pogrzebie Katarzyny Łaniewskiej wziął udział m.in. jej były mąż, Ignacy Gogolewski, aktor Jerzy Zelnik, dziennikarz Tomasz Sakiewicz oraz dziennikarz i działacz sportowy Michał Listkiewicz. Wieniec przekazał również prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ustawiono go przy trumnie zmarłej.

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, Jerzy Zelnik, 17.12.2020
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Aktor Jerzy Zelnik na pogrzebie Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, Tomasz Sakiewicz, 17.12.2020
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Dziennikarz Tomasz Sakiewicz na pogrzebie Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, Michał Listkiewicz, 17.12.2020
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Dziennikarz Michał Listkiewicz na pogrzebie Katarzyny Łaniewskiej

Śmierć Katarzyny Łaniewskiej. Zmarła niespodziewanie

Dwa tygodnie przed śmiercią miała przejść operację w związku z bólami nóg, jednak zdecydowała, że odłoży ją w czasie. Chciała „dać sobie czas na regenerację”. Została zatem wypisana do domu. Nie podejrzewała, że już niebawem odejdzie na zawsze... Tak o ostatnich dniach życia Katarzyny Łaniewskiej mówiła niedługo po jej śmierci serdeczna przyjaciółka, Halina Łabonarska.

„Rozmawiałyśmy telefonicznie 10 dni temu, kiedy wróciła ze szpitala. To była bardzo serdeczna rozmowa i ani ona, ani ja nie mogłyśmy przypuszczać, że ostatni tydzień będzie bardzo ciężki i że jej serce ustanie. Miała dużo nadziei, że spotkamy się na jednej z kolejnych mszy w katedrze warszawskiej”, zwierzyła się w „Super expressie”.

Katarzyna Łaniewska zmarła 7 grudnia 2020 roku w wieku 87 lat. Znana była m.in. z roli gospodyni księdza, babci Józefiny, w serialu „Plebania” oraz jako Solska z trzech części „Kogla-mogla”. Niestety, premiery czwartej części serii, planowanej na 2021 rok, nie doczekała...  

Wieniec przekazał m.in. prezes PiS, Jarosław Kaczyński:

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, wieniec od Jarosława Kaczyńskiego, 17.12.2020
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Ciało Katarzyny Łaniewskiej spoczęło na Cmentarzu Służewieckim Nowym przy ul. Wałbrzyskiej:

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, trumna z ciałem aktorki w Kościele, 17.12.2020
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, trumna z ciałem aktorki, 17.12.2020
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, trumna z ciałem aktorki na cmentarzu, 17.12.2020
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Grób Katarzyny Łaniewskiej:

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej, grób aktorki na cmentarzu, 17.12.2020
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.