Dorota Kwiatkowska nie żyje
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Pogrzeb Doroty Kwiatkowskiej odbędzie się pół roku po śmierci

Aktorka spocznie na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie

Redakcja VIVA.PL 4 czerwca 2019 20:45
Dorota Kwiatkowska nie żyje
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Informacja o śmierci Doroty Kwiatkowskiej w grudniu zasmuciła jej fanów. Aktorka była znana z takich produkcji, jak Na dobre i na złe, Druga szansa czy Hotel 52. Miała 61 lat. Od 2000 roku mieszkała w Australii i w ostatnich latach pracowała przy kilku polskich filmach oraz serialach. Jej pogrzeb odbędzie się dopiero teraz, po upływie niemal pół roku. W piątek, 7 czerwca zostanie pochowana w Warszawie.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Doroty Kwiatkowskiej?

Dorota Kwiatkowska odeszła 19 grudnia w australijskiej Adelajdzie. Wiadomość o jej śmierci podał Filmpolski.pl. „Nie żyje aktorka Dorota Kwiatkowska, odtwórczyni tytułowej Thais w filmie Ryszarda Bera z roku 1983. Aktorka zmarła 19 grudnia w Australii, gdzie od lat mieszkała, w wieku 61 lat”, napisano.

Po raz pierwszy wystąpiła w 1978 roku w Akwarelach Ryszarda Rydzewskiego. Dwa lata później uzyskała miano absolwentki warszawskiej PWST, na początku lat 80. występowała na deskach stołecznego Teatru Powszechnego, zaś w 1984 roku wyjechała na stypendium do Wielkiej Brytanii.

Po opuszczeniu Polski występowała w serialach brytyjskich oraz amerykańskich. Na dużym ekranie pojawiła się w takich filmach, jak Kameleon, Widziadło i Testament. Polskim widzom znana jest także z takich seriali, jak Hotel 52, Pensjonat pod różą, wspomniane Na dobre i na złe czy Druga szansa. Ostatni raz na szklanym ekranie pojawiła się w zeszłym roku w serialu Blondynka.

Przyczyny śmierci Doroty Kwiatkowskiej nie zostały podane. W najbliższy piątek, 7 czerwca, aktorka zostanie pochowana  w grobie rodzinnym na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Portal filmpolski.pl podał, że uroczystości żałobne rozpoczną się o godzinie 11:20 w kościele św. Wincentego a Paulo na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłej do grobu. 

Dorota Kwiatkowska w filmie „Akwarele”
Fot. INPLUS/East News

Dorota Kwiatkowska w filmie „Widziadło”
Fot. INPLUS/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!