KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ujawniono szokujące początki związku Kate i Williama: „Czuła się jak służąca”

Królewski biograf zdradza sekrety Windsorów

Gabriela Czernecka 26 maja 2019 06:44

Tworzą jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych par na świecie. Wspólnie wychowują trójkę dzieci, które są dla nich całym światem. Książę William i księżna Kate tworzą razem piękny obrazek, ale jak pisze królewski biograf, nie zawsze tak było. Początki ich związku nie były łatwe. Jak dobrze pamiętamy, para postanowiła w pewnym momencie rozstać się. I choć ostatecznie zakochani wrócili do siebie, a chwilę później ogłoszono ich zaręczyny to okazuje się, że kulisy ich rozstania mają swój początek jeszcze w czasach, gdy tylko się ze sobą umawiali. Poznajcie szczegóły.

Kulisy związku Kate i Williama

Kate i William tak naprawdę tworzą jedną z najbardziej tajemniczych królewskich par. Nie do końca wiadomo, kiedy oficjalnie zaczęli się ze sobą spotykać. Idąc śladem królowej Elżbiety II i jej męża, księcia Filipa, nie okazują sobie publicznie uczuć, przez co nigdy nie wiadomo, jakie obecnie łączą ich relacje. Tym samym para próbuje z jednej strony oddzielać życie prywatne od zawodowego i nie odwracać uwagi od danego wydarzenia, a z drugiej strony unika plotek i dorabiania zbędnych teorii każdemu gestowi, tak jak było to w przypadku Diany i Karola. Przypomnijmy, że wówczas odwrócony wzrok, nie trzymanie się za rękę czy samotne wyjście odbierane było jako oznaka braku szczęścia w małżeństwie.

Kate i Williamowi udało się tego uniknąć, dzięki temu mogą wieść życie z dala od skandali. Mimo to niedawno musieli zmierzyć się z zaskakującą informacją dotyczącą ich... rychłego rozwodu. William miał bowiem zdradzać Kate z jej byłą przyjaciółką. Para nie mieszkała wtedy razem – Kate przebywała w Londynie, a William odbywał służbę wojskową. Kiedy wychodził na przepustki spotykał się z przyjaciółmi, a media dokumentowały jego wybryki na zakrapianych alkoholem imprezach. 

„Zamiast spędzać wolne dni w stolicy lub w Berkshire, wolał wypady do barów z kolegami z oddziału. Kiedy w końcu zjawił się w Londynie, wybrał się do klubu, ale bez Kate i intensywnie flirtował z jedną z dziewcząt, o czym nazajutrz doniosły wszystkie brukowce. Kate miała dość. Dla niej takie zachowanie oznaczało brak szacunku”, czytamy w książce Marci Moody, Kate. Księżna Cambridge.

Według autorki to właśnie zdrada była powodem rozstania pary w 2007 roku. Następca tronu lubił wtedy bawić się z przyjaciółmi i nie chciał podejmować decyzji na całe życie. Księżna Kate była cierpliwa i długo znosiła jego beztroskę. Oboje byli wtedy bardzo młodzi. Niestety w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że William nadużywa jej uczucia. „Rozstaliśmy się na pewien czas, bo byliśmy bardzo młodzi. Kształtowały się nasze charaktery, dojrzewaliśmy. Potrzebowaliśmy trochę przestrzeni”, podkreślał w jednym z wywiadów książę William. Prawda była jednak nieco inna.

Jak podaje Andrew Morton w swojej książce William i Catherine, od samego początku między parą dochodziło do spięć, które wynikały z tego, że oboje pochodzili z innych środowisk. „Potrafił nagle zignorować Kate i pójść rozmawiać z kimś innym. Oczekiwał, że ona przybiegnie za nim, a im dłużej się znali, tym bardziej zdawał się trzymać ją na krótkiej smyczy. Czuła, że jest traktowana jak służąca, a nie jego dziewczyna”, pisze. „Często zdarzały się kłótnie, rozstania i powroty”, dodaje Andrew Morton.

Wygląda na to, że parze trochę zajęło dotarcie się i zaakceptowanie własnych wartości. Rozstanie okazało się dla obojga bardzo bolesne i po upływie kilku miesięcy Kate i William wrócili do siebie. Książę przysiągł ukochanej poprawę, a ona wybaczyła mu zdradę. Od tamtej pory stanowią udany związek, a od 2011 roku wzorowe małżeństwo ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.