Zdrady, skandale, rozstania. Jakie tajemnice skrywa związek książęcej pary Cambridge?

Gabriela Czernecka 28 kwietnia 2022 22:04

Dziś księżna Kate i książę William stanowią jedną z najpopularniejszych, a także najpiękniejszych par na świecie. Doczekali się trójki dzieci i wydają się tworzyć małżeństwo idealne. Wiemy jednak, że nie zawsze tak było... Początki relacji książęcej pary nie zawsze były łatwe. W pewnym momencie okazało się, że zakochani mają zupełnie różne oczekiwania, co nawet zaowocowało rozstaniem. Szybko jednak przekonali się, że było ono błędem, a oni sami nie mogą bez siebie żyć. Wrócili do siebie i niedługo później ogłosili zaręczyny. Co tak naprawdę było powodem rozstania księcia i księżnej Cambridge?

Kulisy związku Kate i Williama

Księżna Kate i książę William tak naprawdę tworzą jedną z najbardziej tajemniczych królewskich par. Nie do końca wiadomo, kiedy oficjalnie zaczęli się ze sobą spotykać. Idąc śladem królowej Elżbiety II i jej męża, księcia Filipa, nie okazują sobie publicznie uczuć, przez co nigdy nie wiadomo, jakie obecnie łączą ich relacje. Tym samym para próbuje z jednej strony oddzielać życie prywatne od zawodowego i nie odwracać uwagi od danego wydarzenia, a z drugiej strony unika plotek i dorabiania zbędnych teorii każdemu gestowi, tak jak było to w przypadku księżnej Diany i księcia Karola. Przypomnijmy, że wówczas odwrócony wzrok, nie trzymanie się za rękę czy samotne wyjście od razu odbierane było jako oznaka braku szczęścia w małżeństwie.

Książę Cambridge i jego przyszła małżonka poznali się na studiach. Podczas wywiadu zaręczynowego Kate powiedziała: „Spiekłam raka i nagle zabrakło mi śmiałości”. Z kolei William dodał, że już wtedy dostrzegł w niej coś wyjątkowego, ale rzeczywiście najpierw łączyła ich przyjaźń. Mieli po 19 lat. Tyle miała Diana, gdy została żoną księcia Karola. William w tym przypadku nie zamierzał jednak iść w ślady matki. W jednym z wywiadów przed laty wyznał, że nie zamierza żenić się wcześniej niż koło 30-stki. I jak widać, słowa dotrzymał. Para ma za sobą jednak ciężkie chwile. 

Czytaj też: Książę Karol był ukochanym wnukiem Królowej Matki. Była jego wsparciem i znała wszystkie sekrety

Kate i William rozstali się. Co było powodem?

William miał bowiem zdradzać Kate z jej byłą przyjaciółką. Para nie mieszkała wtedy razem – Kate przebywała w Londynie, a książę Cambridge odbywał służbę wojskową. Kiedy wychodził na przepustki spotykał się z przyjaciółmi, a media dokumentowały jego wybryki na zakrapianych alkoholem imprezach. „Zamiast spędzać wolne dni w stolicy lub w Berkshire, wolał wypady do barów z kolegami z oddziału. Kiedy w końcu zjawił się w Londynie, wybrał się do klubu, ale bez Kate i intensywnie flirtował z jedną z dziewcząt, o czym nazajutrz doniosły wszystkie brukowce. Kate miała dość. Dla niej takie zachowanie oznaczało brak szacunku”, czytamy w książce Marci Moody, Kate. Księżna Cambridge. 

Według autorki to właśnie zdrada była powodem rozstania pary w 2007 roku. Następca tronu lubił wtedy bawić się z przyjaciółmi i nie chciał podejmować decyzji na całe życie. Księżna Kate była cierpliwa i długo znosiła jego beztroskę. Oboje byli wtedy bardzo młodzi. Niestety w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że William nadużywa jej uczucia. „Rozstaliśmy się na pewien czas, bo byliśmy bardzo młodzi. Kształtowały się nasze charaktery, dojrzewaliśmy. Potrzebowaliśmy trochę przestrzeni”, podkreślał w jednym z wywiadów książę William. Prawda była jednak nieco inna.

Jak podaje Andrew Morton w swojej książce William i Catherine, od samego początku między parą dochodziło do spięć, które wynikały z tego, że oboje pochodzili z innych środowisk. „Potrafił nagle zignorować Kate i pójść rozmawiać z kimś innym. Oczekiwał, że ona przybiegnie za nim, a im dłużej się znali, tym bardziej zdawał się trzymać ją na krótkiej smyczy. Czuła, że jest traktowana jak służąca, a nie jego dziewczyna”, pisze. „Często zdarzały się kłótnie, rozstania i powroty”, dodaje Andrew Morton. Wygląda na to, że parze trochę zajęło dotarcie się i zaakceptowanie własnych wartości. Rozstanie okazało się dla obojga bardzo bolesne i po upływie kilku miesięcy Kate i William wrócili do siebie. Książę przysiągł ukochanej poprawę, a ona wybaczyła mu jego zachowanie. Od tamtej pory stanowią udany związek, a od 2011 roku wzorowe małżeństwo

Zobacz także: Księżna Kate zachwyciła nowym kolorem włosów

Książę William miał kochankę?

Jak każda para, mieli jednak swoje kryzysy. Choć doczekali się trójki dzieci - George'a, Charlotte i Louise'a, na koncie mają także trudne przejścia. W 2019 roku brytyjska prasa ujawniła, że książę William ma romans, a jego małżeństwo z Kate wisi na włosku. Kochanką księcia Williama miała być Rose Hanbury.  Ta od lat była blisko rodziny królewskiej. Przed laty pracowała jako modelka, jej mężem jest obecny markiz Cholmondeley, jako filmowiec znany pod pseudonimem David Rocksavage. Oba małżeństwa swego czasu utrzymywały ze sobą bliskie kontakty. To się zmieniło, gdy media w kwietniu rozpisywały się o romansie Rose z księciem Williamem. Wówczas Kate miała zerwać kontakt z przyjaciółką, a książę miał zaniechać spotkań z nią. Prasa tak dociekliwie drążyła jednak informacje na temat Williama i Rose, że prawnicy księcia zagrozili podjęciem kroków prawnych, jeśli wciąż powielane będą te doniesienia. Chwilę później na przyjęciu w pałacu Buckingham w czerwcu 2019 roku Rose była jednym z gości. Ale na jej palcu zabrakło już obrączki…

Czytaj również: Nie wszystkie dzieci kochała tak samo. Jaką matką była Bona Sforza?

Kryzys w związku Kate i Williama zażegnany

Chwilę później brytyjska prasa donosiła, że Kate nie wierzy w doniesienia mediów, ale.. one nie wpływają dobrze na ich związek. Trudno się dziwić. Życie pod taką presją nie mogło być dla niej łatwe zwłaszcza, że wszystko wskazywało na to, że domniemana zdrada Williama miała mieć miejsce chwilę po narodzinach trzeciego dziecka pary! Kilka miesięcy po ujawnieniu w mediach tej informacji, książęca para Cambridge wzięła udział wspólnie w jednym z przedsięwzięć tuż przed świętami, na którym Kate odsunęła się od męża, gdy ten próbował ją objąć. To nagranie miało być ostatecznym dowodem na to, że para przechodzi kryzys w związku, choć pojawiały się głosy, że Kate po prostu nie chciała złamać ustalonych zasad, mówiących o nieokazywaniu sobie uczuć podczas wystąpień (tzw. PDA). Żyjąc ciągle pod ostrzałem, pilnując się na każdym kroku była zaskoczona gestem księcia, stąd jej reakcja. 

Plotki o romansie księcia Williama ucichły równie szybko jak się pojawiły, a wszystko wskazuje na to, że 2020 rok para przywitała z „czystą kartą”. Znów zachwycali podczas publicznych wystąpień, darzyli się gorącymi spojrzeniami, ale tak jak zwykle, unikali trzymania się za ręce. Nic dziwnego, że wciąż pozostają jedną z najbardziej tajemniczych par w rodzinie królewskiej. 29 kwietnia świętują jedenastą rocznicę ślubu i pozostaje nam życzyć im samych najpiękniejszych dni!  

Czytaj też: Książę William i książę Harry wyprowadzali swoich opiekunów z równowagi. Jakimi byli dziećmi?

1/8
Księżna Kate i książę William
Copyright @East News/AFP
1/8

Książęca para poznała się na studiach. Książę William po raz pierwszy zobaczył przyszłą żonę podczas charytatywnego pokazu mody na pierwszym roku. Zanim jednak zostali parą długo się kolegowali i często spędzali czas ze wspólnymi przyjaciółmi.

2/8
Książę William, Kate Middleton
Copyright @ONS
2/8

Para zaręczyła się 16 listopada 2010 roku.

3/8
Śluby królewskie, ślub Kate i Williama, ślub księżnej Charlene i księcia Alberta, królowa Elżbieta II ślub
Copyright @PHOTOSHOT/REPORTER, East News
3/8

Książę Wilhelm i Kate Middleton pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim.

4/8
Dzieci Kate i Williama
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
4/8

Dziś są rodzicami trójki dzieci: księcia George'a, księżniczki Charlotte, księcia Louise'a.

5/8
Kate i William w Szwecji
Copyright @East News
5/8

Początki ich związku nie były łatwe, ale dziś Kate i William tworzą jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych par na świecie.

6/8
Księżna Kate, książę William, Bahamy, 26.03.2022 rok
Copyright @ Chris Jackson/Getty Images
6/8

7/8
Książę William i księżna Kate z dziećmi: księciem Georgem i księżniczką Charlotte, msza dziękczynna za księcia Filipa, 29.03.2022
Copyright @Samir Hussein/WireImage
7/8

8/8
Książę William i księżna Kate, Belize, 19.03.2022
Copyright @Samir Hussein/WireImage
8/8

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.