księżna Kate sombre
Fot. Getty Images
Ze świata urody

Księżna Kate zachwyciła nowym kolorem włosów

Wiemy, w czym tkwi sekret tak naturalnego efektu

Marta Cieplak 28 kwietnia 2022 11:30
księżna Kate sombre
Fot. Getty Images

Księżna Kate jest wierna swojemu naturalnemu kolorowi włosów i nawet jeśli je farbuje, by zakryć pojawiającą się siwiznę, to zmiany są niemal niewidoczne. Jednak w poniedziałek, gdy pojawiła się u boku męża, księcia Williama w opactwie Westiminster, naszą uwagę przykuł jeden szczegół – końce jej włosów były wyraźnie jaśniejsze! Efekt jaki uzyskała jest świetny, bo wygląda jakby włosy były rozjaśnione słońcem. Wiemy, w czym tkwi jej sekret i jak osiągnąć taki sam look.

ZOBACZ TAKŻE: Meghan czy Kate? Czyj styl księżna Diana lubiłaby bardziej?

Księżna Kate w modnym sombre

Rozjaśnione końcówki włosów to doskonały pomysł na delikatne odświeżenie koloru, a przez to i całej fryzury. Dodatkowo taka gra odcieni sprawia, że uczesanie staje się bardziej trójwymiarowe, a włosy sprawiają wrażenie gęstszych. 

Najlepiej widać to na zdjęciu, na którym fotografowie uchwycili księżną Kate z tyłu. Tam ta gra kolorów jest widoczna najlepiej.

księżna Kate ma nowy kolor włosów ombre
Fot. East News

Najjaśniejsze są same końce, a potem kolor bardzo delikatnie ciemnieje. Efekt jest piękny – bardzo naturalny, a jednocześnie efektowny. To zasługa koloryzacji typu sombre, gdzie różnica między odcieniami jest delikatna – o 1- 2 tony. Przy klasycznym ombre kolor jest bardziej zróżnicowany. Co ważne, taki rodzaj koloryzacji jest idealny dla tych osób, które boją się odrostów i nie chcą zbyt często umawiać się do fryzjera. Takie sombre można odświeżać nawet co 3-4 miesiące.

Księżna Kate od lat robi sobie też delikatny baleyage, dzięki czemu między dość ciemnymi włosami pojawiają się jasne, jakby rozjaśnione słońcem pasma. To także świetny trik dla kobiet, które chcą optycznie odmłodzić twarz. Bo jasny, świetlisty kolor sprawia, że skóra ma ładniejszy koloryt, a my wyglądamy od razu na wypoczęte i zrelaksowane. Nie bez powodu wiele kobiet po 40 i 50 roku życia przefarbowuje się na blond.

ZOBACZ TAKŻE: Jak zrobić słynny kok messy bun Meghan Markle?

Kate na razie nie absolutnie nie musi tego robić, bo wygląda doskonale. Ale te małe zmiany we fryzurze wyglądają naprawdę świetnie. Obstawiamy, że za chwilę większość kobiet w Wielkiej Brytanii, ale nie tylko tam, poprosi o włosy w stylu księżnej Kate. 

księżna Kate sombre
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.