Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Piotr Woźniak-Starak nie zostanie pochowany w rodzinnej posiadłości

„Rodzina nie występowała do nas o taką zgodę”

REDAKCJA VIVA! 30 sierpnia 2019 08:10
Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

W czwartek 29 sierpnia w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornej odbyła się msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka. Producenta żegnali rodzina, przyjaciele i znajomi.  W mediach pojawiły się informacje, że urna z prochami zostanie  złożona na terenie rodzinnej posiadłości. Tak się jednak nie stanie. 

Miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka

Urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka miała być  złożona w Fuledzie koło Giżycka, symbolicznym miejscu dla zmarłego. „Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią Jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym. Miał w sobie tak wiele energii, radości i pomysłów, którymi tak szczodrze obdarzał Rodzinę i Przyjaciół”, mogliśmy przeczytać w nekrologu. Dzisiejsza ceremonia będzie miała charakter całkowicie prywatny. Jak podawał Super Express najbliżsi planowali rozsypać część prochów Piotra Woźniaka-Staraka została nad jeziorem, z którym graniczy rodzinna posiadłość. 

Ale dziennikarzom Wirtualnej Polski udało się ustalić, że urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka nie zostanie złożona w Fuledzie

,,Rodzina nie występowała do nas o taką zgodę. Rozmawiałem z pełnomocnikiem rodziny pana Piotra i wiem, że nigdzie nie występowali o takie pozwolenie. Jedynie miejsce, gdzie w Polsce można pochować osobę zmarłą, to cmentarz. Tak mówią przepisy", powiedział Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

,,Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że nieprawdziwe są wszelkie medialne doniesienia mówiące o tym, że rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka dostała specjalne zezwolenie, żeby pochować go na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu", czytamy. 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.