Schwarzkopf Professional BlondMe
Fot. Fotolia.pl
VIVA! Tylko u nas

Idealny blond? To nic trudnego! Poznaj kilka zasad pielęgnacji i ciesz się pięknymi włosami

AS 4 lipca 2017 06:00
Schwarzkopf Professional BlondMe
Fot. Fotolia.pl

Piękny blond na włosach to marzenie wielu z nas. Aby włosy były jednak złociście piękne musisz o nie zadbać. Odpowiednia pielęgnacja to klucz do sukcesu. Zwłaszcza jeśli Twoje włosy nie są naturalnie jasne.

 

Poznaj kilka zasad, dzięki którym nigdy nie będziesz martwić się przesuszonymi końcówkami i „wypranym” kolorem.

 

Szampon to podstawa

Schwarzkopf Professional BlondMe
Fot. Fotolia.pl

Szampon dla blondynki powinien być delikatny – musi dobrze umyć włosy, ale nie zniszczyć ich koloru.

Bardzo ważne jest także, aby wybrać ten przeznaczony do konkretnego odcienia włosów. Na rynku znajdziesz specjalne produkty dla osób o chłodnych lub ciepłych odcieniach blond. Taką linię kosmetyków do blond włosów stworzył m.in. Schwarzkopf Professional. Marka przygotowała linię produktów fryzjerskich BLONDME, w której znalazł się Nabłyszczający Szampon BLONDME do Ciepłych Odcieni Blond oraz Zimnych Odcieni Blond.

 

Koniecznie nawilżaj

Schwarzkopf Professional BlondMe
Fot. Fotolia.pl

Jeśli Twoje włosy są rozjaśnione, niemal pewne jest, że są bardziej zniszczone i nadwyrężone. Konieczne jest zatem jak najczęstsze stosowanie odżywek (Keratynowa Odżywka BLONDME Wzmacniająca Wiązania), żeby włos mógł się odbudować, a końcówki nie były rozdwojone.

 

Dobrym pomysłem jest również raz w tygodniu zastosować odżywkę, którą zostawisz na włosach na co najmniej 30-40 minut (np. Keratynowej Maski BLONDME Wzmacniającej Wiązania).

 

Uważaj na słońce

Schwarzkopf Professional BlondMe
Fot. Pexels.com

Blond włosy mają w sumie mniej melatoniny, więc są bardziej narażone na szkodliwe działanie promieni UV. Niechronione włosy są narażone na większe przesuszenie, a kolor stanie się brzydki i wyblakły. Koniecznie sprawdź zatem, czy produkty do pielęgnacji włosów zawierały filtry przeciwsłoneczne.

 

Zaprzyjaźnij się z olejem

Schwarzkopf Professional BlondMe
Fot. Fotolia.pl

Końcówki blond włosów są bardziej narażone na zniszczenia, dlatego warto codziennie nakładać na nie olejek (np. Nabłyszczający Eliksir BLONDME). Aby włosy nie przetłuszczały się nakładaj je od połowy długości włosa do końcówki.

 

 

Schwarzkopf Professional BLONDME
Fot. Materiały prasowe

Linia profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich BLONDME od Schwarzkopf Professional to jedyne kosmetyki, których działanie opiera się na oryginalnej Technologii Wzmacniającej Wiązania, która równoważy poziom pH i stabilizuje wewnętrzną strukturę delikatnych włosów blond poprzez tworzenie nowych i wzmacnianie już istniejących wiązań.

Jej formuła opiera się na cytrynianie magnezu, cząsteczkach niosących ze sobą podwójny ładunek. Wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe, tworzy on nowe wiązania, jednocześnie wzmacniając pojedyncze włókna włosów od wewnątrz. Dodatkowo posiada zdolność przywracania włosom optymalnego poziomu pH - 4.5 dla wzmocnienia i uszczelnienia wewnętrznej struktury włosów.

W formule wykorzystano również wysoce skuteczne pielęgnacyjne składniki takie jak hydrolizowana keratyna, która wnika do wnętrza włosa, naprawia wewnętrzną strukturę komórkową, wzmacnia, regeneruje i przywraca im elastyczność oraz olejek marula, który wygładza włosy poprzez uzupełnienie lipidów na ich powierzchni dla zapewnienia zdrowo wyglądających i błyszczących włosów blond.

 

Partnerem publikacji jest Schwarzkopf Professional

 

TAGI #włosy

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.