Filip Chajzer, Viva! 2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Widzowie żądają usunięcia Filipa Chajzera z Dzień Dobry TVN. Powstała specjalna petycja...

„Nie tolerujemy zachowań, które…”

Rafał Kowalski 4 grudnia 2019 12:59
Filip Chajzer, Viva! 2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Tego, że tak głośnym echem odbije się zachowanie Filipa Chajzera w jednym z ostatnich odcinków Dzień Dobry TVN, nie spodziewał się chyba sam zainteresowany. Mowa o odcinku programu, w którym został poruszony temat ataków paniki. Na koniec rozmowy gospodarz telewizji śniadaniowej zaczął udawać, że doznaje wspomnianego ataku. Części widzów tak bardzo nie spodobała się lekceważąca według nich postawa showmana, że powstała petycja o odsunięcie go od prowadzenia programu.

Petycja o usunięcie z Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera

W wydarzeniu, które powstało na Facebooku, 22 tysiące osób wyraziło poparcie apelu o wyciągnięcie konsekwencji wobec Filipa Chajzera za jego niepoważne zachowania i złe postawy pokazywane w mediach. Internautom nie spodobał się incydent związany z parodiowaniem ataku paniki, ponadto jednak przypomniano też inne zastrzeżenia wobec dziennikarza.

Na stronie, na której można podpisać petycję z prośbą o odsunięcie 35-latka od prowadzenia programu w TVN, czytamy następujące słowa. „Nie tolerujemy zachowań, które praktykuje znany dziennikarz stacji TVN, takich jak wyśmiewania się z osób chorych, osób LGBT czy molestowania oraz prześladowania kobiet. Z tej racji zwracamy się do przedstawicieli stacji z apelem o usunięcie prezentera z anteny”, brzmi treść petycji. Dokument podpisało do tej pory 2500 oburzonych osób. Mając na myśli molestowanie kobiet, autorom dokumentu chodziło o scenę z Ameryki Express, w której Filip Chajzer całował napotkane na miejscowym bazarze panie - takie jednak było zadanie postawione przez produkcję. Z kolei jeśli chodzi o wyśmiewanie osób o odmiennej od heteroseksualnej orientacji, to mowa o wpisie prezentera z 2017 roku, który kierował do jednego z dziennikarzy. „Widzę, że tego homoseksualnego chłopca muszę w jakiś sposób podniecać”, napisał 35-latek o osobie, która po raz kolejny napisała o nim zgryźliwy artykuł.

Przypomnijmy, że Filip Chajzer przeprosił już za swoje zachowanie dodając, że nie miał intencji nikomu sprawić przykrości. „Nigdy w życiu do głowy nie przyszłoby mi urażenie kogokolwiek chorego psychicznie. Jeśli tak zostało to odebrane to z całego serca przepraszam wszystkie osoby, które realnie i na co dzień dotyczy ten problem”, czytamy na jego Facebooku.

Czy stacja wyda oświadczenie w sprawie zamieszania, jakie powstało? Na odpowiedź na to pytanie wciąż czekamy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Filip Aleksander Chajzer (@filip_chajzer)

Filip Chajzer, VIVA! luty 2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.