Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Nieznane oblicze Pawła Królikowskiego

Tę tajemnicę skrywał do końca!

Olga Figaszewska 4 marca 2020 08:48
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Zarażał uśmiechem, posiadał niesamowitą charyzmę i wielkie serce. Paweł Królikowski zmarł 27 lutego po walce z chorobą neurologiczną. Jego zbyt wczesne odejście to cios dla rodziny i wiernych fanów. Widzowie pokochali go za wiele świetnych ról, ale to jako serialowy Kusy z Rancza i juror Twoja Twarz Brzmi Znajomo zdobył ich sympatię. Jest jedna rzecz, której większość osób mogła o nim nie wiedzieć.

Paweł Królikowski wraz z rodziną angażował się w pomoc potrzebującym zwierzętom. Kilka lat temu razem z żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską przygarnęli do swojego domu suczkę, Lejlę. Aktorka wzięła wtedy udział w programie Przygarnij mnie. 


Małżeństwo mieszkało w domu z ogrodem. Panuje w nim ciepło i rodzinna atmosfera, wiec zwierzaki mają wspaniałe warunki do życia i zabawy.

O tym, że Paweł Królikowski był wyczulony na cierpienie bezbronnych istot przypomniała żegnając go Beata Sadowska. Dziennikarka opublikowała poruszający wpis i zdjęcie aktora z czworonogiem.

,,Takiego Cię zapamiętam: uśmiechniętego, kochającego życie, pomagającego naszym braciom mniejszym. Trzymaj się tam, w Kosmosie! Całą rodzinę Pawła przytulam najczulej. R.I.P”, napisała. 

Paweł Królikowski wraz żoną, synem i bratem angażowali się od lat w akcję Wielcy Małym – Artyści pomagają zwierzętom zimą. A jej celem jest propagowanie adopcji zwierząt bezdomnych pozostających w schroniskach i domach tymczasowych. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.