Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News
WSPOMNIENIE

Wzruszające słowa o Piotrze Woźniaku-Staraku na konferencji filmu Ukryta gra

„Ogromnie mi smutno, że dziś Piotra już nie ma”

Konrad Szczęsny 20 września 2019 15:55
Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

W piątek 20 września 2019 roku w ramach festiwalu w Gdyni odbyła się konferencja prasowa z udziałem twórców filmu Ukryta gra. To ostatnie dzieło, przy którym współpracował tragicznie zmarły miesiąc temu Piotr Woźniak-Starak. Obecni na miejscu twórcy, w tym operator Paweł Edelman we wzruszający sposób wspominali 39-latka, który zginął na jeziorze Kisajno.

Konferencja filmu „Ukryta gra”: wspomnienie o Piotrze Woźniaku-Staraku

Konferencję prasową rozpoczęło oświadczenie Krzysztofa Tereja, wspólnika Piotra Woźniaka-Starak i bliskiego przyjaciela rodziny. Zapewnił on, że wbrew wcześniejszym doniesieniom to nie Agnieszka Woźniak-Starak zostanie szefową studia Watchout Productions, na którego czele stał do tej pory jej zmarły mąż.

To właśnie dotychczasowy wspólnik 39-latka przejmie dowodzenie w spółce.

Następnie głos zabrał Paweł Edelman, autor zdjęć do filmu Ukryta gra. I to on w bardzo wzruszający sposób uczcił pamięć Piotra Woźniaka-Staraka.

„Chciałem ten film zrobić z Piotrkiem i Krzyśkiem, z Watchoutem. Oni mają znakomite wyczucie, znakomite doświadczenie. Ogromnie mi smutno, że dziś z nami jest tylko Krzysiek, a Piotra już nie ma”, podkreślił.

Następnie głos zabrali: grający główną rolę w filmie Bill Pullman oraz Robert Więckiewicz. Ten pierwszy skierował wiele ciepłych słów pod adresem Polski i Polaków.

„Obudziłem się rano, zobaczyłem gdzie jestem i pomyślałem, że żyję w jakimś śnie. Cóż to była za produkcja! Zwieńczeniem tego jest ten wspaniały festiwal i miasto nad morzem. Przyjechałem do Polski rok temu i byłem pod wrażeniem tego, jak Polacy pracują. Zrozumiałem też znaczenie słów „to wszystko skomplikowane”. W tym kraju naznaczonym przez historię "skomplikowane" to ważne słowo. Doceniam upór Polaków, parcie na przód. Nie da się nie polubić tych ludzi, z którymi pracowałem”, podkreślił z mocą.

Skomplementował również Roberta Więckiewicza, zapewniając, że jest on „świetnym nauczycielem”, który „wprowadził go we wszelkie technikalia”. „To prawdziwy mistrz zen i Rycerz Jedi bruderszaftu w jednym”, przytacza słowa aktora Wirtualna Polska.

Robert Więckiewicz o Ukrytej grze

Także Polak nie ukrywał, że udział w projekcie był dla niego dużym wyróżnieniem i świetnym aktorskim wyzwaniem.

„Wielkie szczęście. Wielka, ekstatyczna radość, że mogłem wziąć udział udział w tym projekcie. Mamy tu do czynienia z sytuacją, która nie często zdarza się w polskim kinie. Zapraszamy do projektu międzynarodową ekipę, fantastycznych aktorów. Możemy spotykać się prywatnie i wymieniać doświadczenia. Mamy okazję powiedzieć im, że my w tym kraju mimo wszystko jesteśmy normalni. Przekaz może iść w świat”, zaznaczył.

Na ekrany polskich kin ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka trafi 8 listopada. Łukasz Kośmicki, reżyser obrazu w trakcie konferencji zdradził, że dystrybucja obejmie również Stany Zjednoczone  

Plakat filmu „Ukryta gra”:

Film Ukryta gra
Fot. Materiały prasowe

„Ukryta gra” to ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka:

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.