Papcio Chmiel, Jerzy Chemielewski, twórca Tytusa, Romka i Atomka nie żyje
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News
POŻEGNANIE

Znamy szczegóły pogrzebu Papcia Chmiela. Artysta nie spocznie na Powązkach

Zmarł w wieku 97 lat...

Konrad Szczęsny 5 lutego 2021 17:03
Papcio Chmiel, Jerzy Chemielewski, twórca Tytusa, Romka i Atomka nie żyje
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Od jego śmierci minęły dwa tygodnie. Teraz rodzina Papcia Chmiela ujawniła szczegóły pogrzebu. Odbędzie się on w środę 10. lutego 2021 roku. Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele na Powązkach Wojskowych. Ciało Henryka Jerzego Chmielewskiego spocznie w grobie rodzinnym na cmentarzu Bródnowskim.

Rodzina ujawniła szczegóły pogrzebu Papcia Chmiela. Zostanie pochowany na Cmentarzu Bródnowskim

Autor komiksów z serii „Tytus, Romek i A'Tomek” zmarł 21 stycznia 2021 roku w Warszawie. Miał 97 lat. Od tego czasu minęły dwa tygodnie i dopiero teraz ujawniono szczegóły pogrzebu Papcia Chmiela. Z nekrologu opublikowanego przez rodzinę dowiadujemy się, że uroczystości żałobne odbędą się w środę 10. lutego w stolicy Polski.

O 13.00 rozpocznie się msza w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Po niej prochy Henryka Jerzego Chmielewskiego zostaną przewiezione na Cmentarz Bródnowski i spoczną w grobie rodzinnym. Tym samym nie zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych wśród swoich kolegów ze zgrupowania "Garłuch", z którymi walczył w Powstaniu Warszawskim – podał „Super Express”.

„Kondukt żałobny rozpocznie się o godz. 15:00 od kwatery 22A”, czytamy.

Papcio Chmiel, Jerzy Chemielewski, twórca Tytusa, Romka i Atomka nie żyje
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Papcio Chmiel nie zostanie pochowany na Powązkach

Dzieci Papcia Chmiela - kim są?

Dlaczego ostatnie pożegnanie artysty odbędzie się dwa tygodnie po jego śmierci? Ponieważ dzieci Papcia Chmiela na co dzień mieszkają za oceanem. Zapewne potrzebowały czasu, by dopełnić wszelkich formalności, być może mogli zrobić to dopiero po przybyciu do Polski.

Przypomnijmy, że z małżeństwa z Anną Śliwińską (z którą rozwiódł się po 25 latach w 1974 roku) doczekał się córki Monique Lehman-Chemielewskiej (70 lat), malarki, która pojawiła się również w trzecim sezonie programu TVN „Żony Hollywood” oraz syna Artura Bartłomieja Chmielewskiego (64 lata), który na co dzień współpracuje z NASA.  

Papcio Chmiel zmarł 21. stycznia 2021 roku w wieku 97 lat. Na zdjęciu w październiku 2014 roku:

Henryk Jerzy Chmielewski, Papcio Chmiel z komiksem Tytus, Romek i A'Tomek, 18.10.2014 r.
Fot. Jan BIELECKI/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?