Księżna Kate
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Przyjrzyjcie się dłoniom księżnej Kate! To naprawdę rzadki przypadek...

Co zauważyli spostrzegawczy fani?

VIVA! 9 lipca 2018 07:25
Księżna Kate
Fot. East News

Mimo że w ostatnich miesiącach uwaga mediów jest skupiona na Meghan Markle, to księżna Kate niezmiennie pozostaje wizytówką brytyjskiej monarchii. Wyższa jest jej pozycja w hierarchii, ma także większe doświadczenie na królewskim dworze. Media śledzą każdy jej krok i szczególnie teraz, kiedy księżna koncentruje się wyłącznie na opiece nad dziećmi, każda informacja na jej temat jest na wagę złota!

Niezwykłe dłonie Kate Middleton

Kiedy Kate pokazuje się publicznie, zawsze najpierw analizowana jest jej stylizacja. Książna jest uznawana za ikonę mody, dlatego często mówi się o „efekcie Kate” – ubrania, które miała na sobie, natychmiast wyprzedają się ze sklepów. Właśnie dlatego fotografowie starają się o jak najbardziej dokładne zdjęcia detali kreacji. Przy okazji jednego z takich zdjęć dokonali zaskakującego odkrycia.

Jeżeli dokładnie przyjrzymy się dłoniom księżnej to, poza pierścionkiem zaręczynowym, który należał do Diany, zauważymy, że jej serdeczny, środkowy i wskazujący palec są tej samej długości! Jest to o tyle niezwykłe, że zdarza się to naprawdę rzadko. U większości społeczeństwa palec środkowy jest najdłuższy, a wskazujący i serdeczny podobnej długości (jeden z nich jest z reguły minimalnie dłuższy).

Kwestia ta tak bardzo zainteresowała brytyjskie tabloidy, że po zasięgnięciu opinii eksperta stwierdziły one, że palce tej samej długości to efekt zbyt wysokiego stężenia estrogenu u mamy Kate Middleton, kiedy była z nią w ciąży.

Co ciekawe długość palców świadczy także o predyspozycjach zdrowotnych i o charakterze danej osoby. Podobno dzięki estrogenowi księżna Kate jest łagodna, ciepła i troskliwa. Są to więc typowo kobiece cechy. Jeżeli chodzi o zdrowie, naukowcy z Instytutu Badań nad Rakiem zauważyli, że mężczyźni, których palce wskazujące są dłuższe niż palce serdeczne, mają znacznie mniejszą szansę na rozwój raka prostaty. Długi palec wskazujący jest także związany z ryzykiem chorób serca czy rakiem piersi. Świadczy też o większej płodności. Stwierdzono, że osoby o stosunkowo długich palcach wskazujących częściej cierpią na schizofrenię, alergie, egzemę i katar sienny. 

Księżna Kate
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.