Księżna Kate
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Przyjrzyjcie się dłoniom księżnej Kate! To naprawdę rzadki przypadek...

Co zauważyli spostrzegawczy fani?

VIVA! 9 lipca 2018 07:25
Księżna Kate
Fot. East News

Mimo że w ostatnich miesiącach uwaga mediów jest skupiona na Meghan Markle, to księżna Kate niezmiennie pozostaje wizytówką brytyjskiej monarchii. Wyższa jest jej pozycja w hierarchii, ma także większe doświadczenie na królewskim dworze. Media śledzą każdy jej krok i szczególnie teraz, kiedy księżna koncentruje się wyłącznie na opiece nad dziećmi, każda informacja na jej temat jest na wagę złota!

Niezwykłe dłonie Kate Middleton

Kiedy Kate pokazuje się publicznie, zawsze najpierw analizowana jest jej stylizacja. Książna jest uznawana za ikonę mody, dlatego często mówi się o „efekcie Kate” – ubrania, które miała na sobie, natychmiast wyprzedają się ze sklepów. Właśnie dlatego fotografowie starają się o jak najbardziej dokładne zdjęcia detali kreacji. Przy okazji jednego z takich zdjęć dokonali zaskakującego odkrycia.

Jeżeli dokładnie przyjrzymy się dłoniom księżnej to, poza pierścionkiem zaręczynowym, który należał do Diany, zauważymy, że jej serdeczny, środkowy i wskazujący palec są tej samej długości! Jest to o tyle niezwykłe, że zdarza się to naprawdę rzadko. U większości społeczeństwa palec środkowy jest najdłuższy, a wskazujący i serdeczny podobnej długości (jeden z nich jest z reguły minimalnie dłuższy).

Kwestia ta tak bardzo zainteresowała brytyjskie tabloidy, że po zasięgnięciu opinii eksperta stwierdziły one, że palce tej samej długości to efekt zbyt wysokiego stężenia estrogenu u mamy Kate Middleton, kiedy była z nią w ciąży.

Co ciekawe długość palców świadczy także o predyspozycjach zdrowotnych i o charakterze danej osoby. Podobno dzięki estrogenowi księżna Kate jest łagodna, ciepła i troskliwa. Są to więc typowo kobiece cechy. Jeżeli chodzi o zdrowie, naukowcy z Instytutu Badań nad Rakiem zauważyli, że mężczyźni, których palce wskazujące są dłuższe niż palce serdeczne, mają znacznie mniejszą szansę na rozwój raka prostaty. Długi palec wskazujący jest także związany z ryzykiem chorób serca czy rakiem piersi. Świadczy też o większej płodności. Stwierdzono, że osoby o stosunkowo długich palcach wskazujących częściej cierpią na schizofrenię, alergie, egzemę i katar sienny. 

Księżna Kate
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.