Jest tego sporo, ale nie robi tego bez powodu!

Gabriela Czernecka 5 marca 2019 07:52

Księżna Meghan złamie kilka królewskich zasad, dotyczących przyjścia na świat dziecka w royal family. W ostatnich latach królowa wielokrotnie zgadzała się na odstępstwa od reguły i tak najprawdopodobniej będzie i tym razem. W niektórych zasadach poszła na rękę jeszcze księżnej Dianie, w niektórych księżnej Kate, więc pora na księżną Meghan. W kwestii narodzin jej dziecka nie wszystko będzie tak, jak zawsze. 

Te królewskie zasady księżna Meghan złamie podczas porodu

Wiele wskazuje na to, że pierwsze dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego przyjdzie na świat już pod koniec marca lub na początku kwietnia. Im bliżej daty porodu, tym więcej spekulacji pojawia się na temat daty porodu, płci dziecka, a nawet imienia. Zakładom bukmacherskim nie ma końca. Wielbiciele rodziny królewskiej prześcigają się w spekulacjach na temat tego, jakie zasady królewskiej etykiety złamie żona Harry'ego. Od samego początku Meghan swoim zachowaniem udowadnia, że nie zamiesza ślepo podążać za rozkazami i zarówno królewską etykietę, jak i protokół dostosowuje do wymagań współczesności, ale i własnych przekonań.

I tak niedawno miał choćby miejsce baby shower, który do tej pory w brytyjskiej rodzinie królewskiej nigdy nie miał miejsca. Królowa najwidoczniej zdecydowała się udzielić Meghan zgody na organizację tego rodzaju wydarzenia. Są jednak kwestie, które nie podlegają negocjacji. Tak jest w przypadku tradycji, która twierdzi, że pierwszą osobą, która dowiaduje się o narodzinach królewskiego potomka jest królowa Elżbieta II. Tak było choćby w przypadku narodzin dwójki dzieci księcia Karola, a także w przypadku dzieci Kate i Williama. 

Księżna Meghan - gdzie urodzi?

Tak jak w przypadku każdego królewskiego porodu, księżnej Meghan będzie towarzyszyć sztab specjalistów. Ci są zobowiązani do najwyższej dyskrecji. W ich skład wchodzi zespół chirurgów, neonatologów, ginekologów, anestezjologów, pediatrów i położnych. Księżnej Sussex pomocy będzie udzielać także doświadczona doula, która ma opiekować się nią podczas porodu. Meghan w przeciwieństwie do samej Elżbiety II nie będzie rodziła w domu. Książę Karol, Edward i Andrzej przyszli na świat w Pałacu Buckingham, a księżniczka Anna w Clarence House (Buckingham przechodził wówczas remont). 

Księżna Meghan urodzi więc w szpitalu, ale wiele wskazuje na to, że wybierze inną placówkę niż ta, w której rodziły się królewskie dzieci - książę William, książę Harry czy dzieci samego Williama- George, Charlotte i Louis. Najprawdopodobniej Meghan urodzi w Frimley Park Hospital w Surrey. Jest to raczej kwestia wygody niż celowa zmiana lub próba złamania protokołu. Do tego szpitala księżna Sussex ma o wiele bliżej ze swojej posiadłości. Co do obecności ojca dziecka przy porodzie można się spodziewać, że książę Harry zdecyduje się towarzyszyć żonie. 

Dziecko Meghan - jak będzie miało na imię?

Podstawowa zasada jest taka, że dziecko z rodziny królewskiej powinno otrzymać chrześcijańskie imię. Biorąc pod uwagę postępowość Meghan i chęć upamiętnienia matki przez Harry'ego wśród najczęstszych typów są takie imiona dla dziewczynki jak: Victoria, Alice, Elizabeth i oczywiście Diana, a dla chłopców przewiduje się: Philip, Albert, Arthur. 

1/5
Książę Harry, księżna Meghan
Copyright @Getty Images
1/5

Wiele wskazuje na to, że pierwsze dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego przyjdzie na świat już pod koniec marca lub na początku kwietnia.

2/5
Księżna Meghan w białej sukience, stylizacja księżnej Meghan
Copyright @Getty Images
2/5

Od samego początku Meghan swoim zachowaniem udowadnia, że nie zamiesza ślepo podążać za rozkazami i zarówno królewską etykietę, jak i protokół dostosowuje do wymagań współczesności, ale i własnych przekonań.

3/5
Księżna Meghan w białej sukience
Copyright @Getty Images.
3/5

Tak jak w przypadku każdego królewskiego porodu, księżnej Meghan będzie towarzyszyć sztab specjalistów. Ci są zobowiązani do najwyższej dyskrecji. W ich skład wchodzi zespół chirurgów, neonatologów, ginekologów, anestezjologów, pediatrów i położnych.

4/5
Copyright @East News
4/5

Księżnej Sussex pomocy będzie udzielać także doświadczona doula, która ma opiekować się nią podczas porodu. Meghan w przeciwieństwie do samej Elżbiety II nie będzie rodziła w domu.

5/5
Copyright @East News
5/5

Najprawdopodobniej Meghan urodzi w Frimley Park Hospital w Surrey. Jest to raczej kwestia wygody niż celowa zmiana lub próba złamania protokołu. Do tego szpitala księżna Sussex ma o wiele bliżej ze swojej posiadłości.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.