WSPOMNIENIE

Tak zapamiętamy Kirka Douglasa... Zobacz ostatnie publiczne zdjęcia aktora

Wykonano je z dwóch wyjątkowych powodów

Rafał Kowalski 6 lutego 2020 10:15

Ponad 90 filmowych ról, Oscar i Złoty Glob, czterech synów i dwie żony. Tak w skrócie można opisać długie i piękne życie Kirka Douglasa. Hollywoodzki aktor zmarł wczoraj wieczorem w Beverly Hills. 103-letni gwiazdor rzadko pojawiał się w ostatnich latach publicznie. Jego ostatnie zdjęcia wykonano pod koniec 2018 roku.

Ostatnie fotografie Kirka Douglasa

Sędziwy aktor w ostatnich latach życia poruszał się na wózku inwalidzkim i stronił od publicznych wyjść. W listopadzie i grudniu 2018 roku zrobił jednak dwa wyjątki.

Raz pojawił się, ponieważ w Hollywoodzkiej Alei Sław odsłonięto jego gwiazdę. Podczas przemówienia żartował sobie, że musiał na to piękne wyróżnienie czekać dość długo. „Miałem szczęście być częścią zarówno klasycznego, jak i nowego Hollywood”, mówił także. W odsłonięciu gwiazdy wzięły udział aż trzy pokolenia rodziny Douglasów. 103-letni aktor był 2648 osobą uhonorowaną w ten sposób.

Z kolei miesiąc później - w grudniu 2018 roku - aktorowi wykonano zdjęcia przed jego domem. To tam w towarzystwie żony Anne, Kirk Douglas świętował swoje 102. urodziny. Przyjaciele i rodzina legendy Hollywood ozdobili dom ogromnym bukietem kwiatów, który składał się w liczbę odpowiadającą pięknemu wiekowi jubilata.

Zobaczcie zdjęcia, po których zapamiętamy Kirka Douglasa. ZOBACZ ZDJĘCIA

KIM BYŁ KIRK DOUGLAS? Role, nagrody, życie prywatne - przeczytaj nasz tekst

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.