WSPOMNIENIE

Tak zapamiętamy Kirka Douglasa... Zobacz ostatnie publiczne zdjęcia aktora

Wykonano je z dwóch wyjątkowych powodów

Rafał Kowalski 6 lutego 2020 10:15

Ponad 90 filmowych ról, Oscar i Złoty Glob, czterech synów i dwie żony. Tak w skrócie można opisać długie i piękne życie Kirka Douglasa. Hollywoodzki aktor zmarł wczoraj wieczorem w Beverly Hills. 103-letni gwiazdor rzadko pojawiał się w ostatnich latach publicznie. Jego ostatnie zdjęcia wykonano pod koniec 2018 roku.

Ostatnie fotografie Kirka Douglasa

Sędziwy aktor w ostatnich latach życia poruszał się na wózku inwalidzkim i stronił od publicznych wyjść. W listopadzie i grudniu 2018 roku zrobił jednak dwa wyjątki.

Raz pojawił się, ponieważ w Hollywoodzkiej Alei Sław odsłonięto jego gwiazdę. Podczas przemówienia żartował sobie, że musiał na to piękne wyróżnienie czekać dość długo. „Miałem szczęście być częścią zarówno klasycznego, jak i nowego Hollywood”, mówił także. W odsłonięciu gwiazdy wzięły udział aż trzy pokolenia rodziny Douglasów. 103-letni aktor był 2648 osobą uhonorowaną w ten sposób.

Z kolei miesiąc później - w grudniu 2018 roku - aktorowi wykonano zdjęcia przed jego domem. To tam w towarzystwie żony Anne, Kirk Douglas świętował swoje 102. urodziny. Przyjaciele i rodzina legendy Hollywood ozdobili dom ogromnym bukietem kwiatów, który składał się w liczbę odpowiadającą pięknemu wiekowi jubilata.

Zobaczcie zdjęcia, po których zapamiętamy Kirka Douglasa. ZOBACZ ZDJĘCIA

KIM BYŁ KIRK DOUGLAS? Role, nagrody, życie prywatne - przeczytaj nasz tekst

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.