Wykonano je z dwóch wyjątkowych powodów

Rafał Kowalski 6 lutego 2020 10:15

Ponad 90 filmowych ról, Oscar i Złoty Glob, czterech synów i dwie żony. Tak w skrócie można opisać długie i piękne życie Kirka Douglasa. Hollywoodzki aktor zmarł wczoraj wieczorem w Beverly Hills. 103-letni gwiazdor rzadko pojawiał się w ostatnich latach publicznie. Jego ostatnie zdjęcia wykonano pod koniec 2018 roku.

Ostatnie fotografie Kirka Douglasa

Sędziwy aktor w ostatnich latach życia poruszał się na wózku inwalidzkim i stronił od publicznych wyjść. W listopadzie i grudniu 2018 roku zrobił jednak dwa wyjątki.

Raz pojawił się, ponieważ w Hollywoodzkiej Alei Sław odsłonięto jego gwiazdę. Podczas przemówienia żartował sobie, że musiał na to piękne wyróżnienie czekać dość długo. „Miałem szczęście być częścią zarówno klasycznego, jak i nowego Hollywood”, mówił także. W odsłonięciu gwiazdy wzięły udział aż trzy pokolenia rodziny Douglasów. 103-letni aktor był 2648 osobą uhonorowaną w ten sposób.

Z kolei miesiąc później - w grudniu 2018 roku - aktorowi wykonano zdjęcia przed jego domem. To tam w towarzystwie żony Anne, Kirk Douglas świętował swoje 102. urodziny. Przyjaciele i rodzina legendy Hollywood ozdobili dom ogromnym bukietem kwiatów, który składał się w liczbę odpowiadającą pięknemu wiekowi jubilata.

Zobaczcie zdjęcia, po których zapamiętamy Kirka Douglasa. 

KIM BYŁ KIRK DOUGLAS? Role, nagrody, życie prywatne - przeczytaj nasz tekst

1/5
Kirk Douglas nie żyje
Copyright @east news
1/5

Kirk Douglas z drugą żoną - grudzień 2018 roku

2/5
Kirk Douglas
Copyright @Getty Images
2/5

Kirk Douglas - 102. urodziny przed jego domem

3/5
Kirk Douglas
Copyright @Getty Images
3/5

Listopad 2018 - Kirk Douglas odsłonił swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław

4/5
Kirk Douglas
Copyright @Getty Images
4/5

Kirk Douglas - ostatnie zdjęcia

5/5
Kirk Douglas nie żyje
Copyright @east news
5/5

Kirk Douglas z synem Michaelem - listopad 2018

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?