Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Ostatnie nagranie Pawła Królikowskiego jest naprawdę wzruszające

Aktor przed śmiercią wystąpił w poruszającej produkcji

Sabina Zięba 28 lutego 2020 12:30
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

W czwartek 27 lutego media obiegła smutna wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego. Aktor zmarł po wyczerpującej walce z chorobą neurologiczną w wieku 58 lat. Znany był głównie z kultowego serialu Ranczo, a także programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, lecz to ostatnia produkcja, w której wziął udział jest najbardziej poruszająca...

Paweł Królikowski w projekcie Artyści dla Skolimowa

Od wczoraj w mediach pojawiają się wzruszające pożegnania Pawła Królikowskiego, nie tylko przez członków najbliższej rodziny, lecz także przyjaciół z branży. Aktor od grudnia przebywał w szpitalu na oddziale neurochirurgicznym, a dookoła niego czuwała cała rodzina. Nikt nie spodziewał się jednak, że jego życie skończy się tak szybko.

Tuż przed tym, jak Królikowski trafił do szpitala, czyli przed świętami Bożego Narodzenia, aktor zdążył wziąć udział w projekcie Artyści dla Skolimowa, dedykowanym mieszkańcom Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wiadomo, że Paweł pełnił funkcję prezesa tego związku i bardzo angażował się w promowanie inicjatyw związanych z Domem Artystów Weteranów. 

U boku m. in. Daniela Olbrychskiego, Małgorzaty Kożuchowskiej, Wiktora Zborowskiego czy Joanny Kurowskiej wystąpił w teledysku do utworu Jest taki dom. Marcin Nierubiec, autor muzyki do charytatywnego numeru, tłumaczył: „Piosenka, która stworzyliśmy z Markiem Dutkiewiczem, powstała z potrzeby serca. Dużo się mówi o młodych, zdolnych artystach, zapominając często o tych starszych, wybitnych, których apogeum kariery minęło. Dom Aktora w Skolimowie jest wspaniałym miejscem, które sprawia, że jesień życia nestorów naszej kultury nabiera kolorów. Pamiętajmy o starszych artystach, bo to na ich piosenkach, wierszach, czy przedstawieniach wychowały się całe pokolenia”.

Podczas oglądania filmiku naprawdę można uronić łezkę. Do swoich ostatnich chwil Paweł Królikowski starał się pomagać potrzebującym...  

Paweł Królikowski
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.