Olga Bończyk, "Atrakcyjna wdowa", premiera w Teatrze Komedia, 03.01.2020, Warszawa
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
O tym się mówi

Olga Bończyk w duecie ze Zbigniewem Wodeckim. Nagrali razem świąteczna piosenkę

Na jej premierę aktorka czekała 5 lat...

Marta Nawacka 14 grudnia 2021 10:03
Olga Bończyk, "Atrakcyjna wdowa", premiera w Teatrze Komedia, 03.01.2020, Warszawa
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Nie wszyscy wiemy o tym, że Olga Bończyk jest nie tylko wspaniałą aktorką, ale również utalentowaną wokalistką. Niedawno ukazał się nowy album artystki, „Ślady miłości”, a teraz podzieliła się świąteczną piosenką, którą nagrała w duecie ze Zbigniewem Wodeckim. I choć nagrali ją w 2016 roku, to utwór dopiero teraz doczekał się swojej premiery.

Olga Bończyk spełnia się jako wokalistka

Jest rewelacyjną aktorką, ale ma także ogromny talent wokalny. Olga Bończyk w kwietniu tego roku wydała swój nowy album „Ślady miłości”, „płyta pełna nadziei, miłości, czułości do tego, co było i pogodzenia się z tym, co nieuniknione”, jak sama mówi. W wywiadzie dla Polskiego Radia artystka wyznała, że czas pandemii pomógł jej dopracować płytę, ale jednocześnie utrudniła dotarcie do większego grona odbiorców. „Naprawdę została przeze mnie dopieszczona. Pozwoliła mi na to pandemia, ale pandemia sprawiła także, że pomimo, wydaje mi się, dość porządnej promocji, płyta nie miała szansy i nie miała możliwości dotarcia do większego grona", mówiła Olga Bończyk.

Czytaj też: Olga Bończyk szczerze o relacjach z mężczyznami: „Życie znów weryfikowało moje nadzieje”

Olga Bończyk, 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, dzień trzeci, Opole, 05.09.2021
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Olga Bończyk, 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, dzień trzeci, Opole, 05.09.2021

Olga Bończyk, charytatywny koncert dla Stana Borysa, 17.06.2019, Warszawa
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Olga Bończyk, charytatywny koncert dla Stana Borysa, 17.06.2019, Warszawa

Olga Bończyk w duecie ze Zbigniewem Wodeckim

Teraz wokalistka podzieliła się piosenką, którą nagrała w duecie ze zmarłym w 2017 roku Zbigniewem Wodeckim. Olga Bończyk przyjaźniła się z mężczyzną, a jego śmierć bardzo mocno ją dotknęła. Plotkowano nawet o ich rzekomym romansie. Oliwy do ognia dolał udział aktorki w konkursie „Premier” podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2019 roku. Podczas swojego występu kobieta zaśpiewała utwór „Więcej niż kochanek” oraz zadedykowała go zmarłemu muzykowi.

Piosenkę „Poczuj magię świąt” artyści nagrali w duecie w 2016 roku, ale dopiero teraz utwór doczekał się swojej premiery. „Zbyt dużo złych emocji i medialnych informacji krążyło nad moją głową. Nie chciałam, aby te piękne dźwięki były przyćmione tanią sensacją. Gdy nagrywaliśmy tę piosenkę, nie sądziłam, że nigdy nie będzie nam dane zaśpiewać jej wspólnie na scenie. Śmierć Zbyszka pokrzyżowała wiele naszych pięknych artystycznych planów. Czas jednak biegnie naprzód, emocje opadają, dlatego podjęłam decyzję, by w tym roku pozwolić tej zimowej piosence wybrzmieć", tłumaczyła tę decyzję Olga Bończyk w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Aktorka nie porzuciła świątecznego klimatu po tym jednym utworze. Nagrała również piosenkę „Wigilijna dobroć”, która ma być nawiązaniem do dzieciństwa Olgi Bończyk oraz świąt spędzanych w rodzinnym gronie.  

Zobacz także: Zbigniew Wodecki i Krystyna Wodecka: historia miłości zapisana w piosence „Lubię wracać tam, gdzie byłem”

Alicja Majewska, Olga Bończyk i Zbigniew Wodecki, kolędowanie w Poznaniu, 28.12.2016
Fot. Dawid Tatarkiewicz/East News

Alicja Majewska, Olga Bończyk i Zbigniew Wodecki, kolędowanie w Poznaniu, 28.12.2016

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.