Michał Żebrowski, Aleksandra Żebrowska
Fot. VIPHOTO/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Dramatyczne wyznanie Oli Żebrowskiej. „Mam kilka nieudanych ciąż za sobą. Poroniłam”

„Na dokładkę miałam ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji”, wyznała

Konrad Szczęsny 26 lipca 2020 09:16
Michał Żebrowski, Aleksandra Żebrowska
Fot. VIPHOTO/East News

O jej osobistym dramacie wiedzieli do tej pory jedynie najbliżsi. Ola Żebrowska, która za kilka dni zostanie po raz trzeci mamą, ujawniła, że kilka razy straciła ciążę. Emocjonalny wpis zamieściła na swoim profilu na Instagramie. „Dzielę się swoimi przeżyciami - będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem”, napisała.

Ola Żebrowska o poronieniu o ciąży pozamacicznej

W publikacji żona Michała Żebrowskiego nawiązała do pytań, które często słyszą kobiety, także od najbliższych. Podkreśliła, że zawsze w jakimś stopniu naruszają one strefę komfortu przyszłej mamy i mogą być dla niej traumą z uwagi na osobiste dramaty, jakie przeszła.

„Która ciąża, który poród?” Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko - nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą - poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji”, ujawniła.

Dodała, że w tak trudnych chwilach pomóc może myśl, że przechodzi przez to wiele innych kobiet i rodzin.

„Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami - dodają innym otuchy i siły. Dlatego ja też się dzielę - będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem”, podkreśliła.

I dodała, że mocno wspiera te małżeństwa, które starają się zajść w ciążę, ale z wielu względów nie jest im to dane.

„Ściskam wszystkich starających się o bobasa, wszystkich, którzy nie są gotowi, żeby mowić o tym co ich spotkało, wszystkich którzy boją się, że coś znowu będzie „nie tak”, napisała Aleksandra Żebrowska.

Zaapelowała również do wszystkich, którzy zdobywają się na niedyskretne pytania, by przestali to robić. Według żony aktora, taka ciekawość jest naruszeniem cienkiej granicy prywatności.

„I pamietajmy! Nie każdy jest gotowy by mówić o swoich doświadczeniach - ale to nie znaczy, że ich nie ma. Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt: “Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące ❤️”, zakończyła swój wpis.

Gwiazdy i internauci komentują wpis Oli Żebrowskiej

Publikacja wywołała duże poruszenie na Instagramie oraz w mediach. Pod wpisem pojawiło się wiele słów wsparcia, podziękowań i życzeń, dotyczących zbliżającego się porodu Oli Żebrowskiej.

„♥️ Tak, właśnie. Mądra i kochana kobieta z Ciebie”, napisała Lara Gessler, która również jest w ciąży. „❤️ Ola super, że to napisałaś. Bardzo mi przykro z powodu Twoich strat... Ściskam mocno i spokojnego porodu ❤️”, podkreśliła Justyna Nagłowska, żona Borysa Szyca, która sama niedawno została mamą. „❤️❤️ kocham Cię, wiesz❤️”, wyznała Zosia Zborowska. „Brawo Olu! Dużo zdrowia dla Was i trzymamy kciuki. ❤️”, napisała Agata Rubik, żona słynnego muzyka. „Bardzo ważne slowa❤️”, dodała Agnieszka Sienkiewicz.

Pod wpisem fanki i internautki zaczęły dzielić się również swoimi osobistymi historiami...

„Monika-4 ciaze....1 poród. Jest nas więcej ✌️❤️”, wyznała jedna z nich. „Ola piękny tekst! Dziękuje! Jestem po dwóch stratach, nadal temat jest dla mnie trudny ale wiem jak bardzo jest tez ważny!”, dodała inna.

Podkreślały także, jak ważne i przełomowe jest dla nich wyznanie Oli Żebrowskiej.

„To jest wspanialy i bardzo potrzebny post, duzo dobrego dla Pani”, „podziwiam Cie Olu za szczerosc i otwartosc i trzymam kciuki za szczesliwy porod”, „Pięknie napisane o trudnych sprawach. Ludzie wchodzą z butami do cudzego życia... często nawet Ci najbliżsi nie zdają sobie sprawie jak potrafią zranić takimi pytaniami”.

I trudno się z nimi nie zgodzić...  

Żona Michała Żebrowskiego wyznała, że straciła 4 ciąże:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Która ciąża, który poród?” Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko - nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą - poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. Dzieląc się swoimi przeżyciami - dodają innym otuchy i siły. Dlatego ja też się dzielę - będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem. Ściskam wszystkich starających się o bobasa, wszystkich, którzy nie są gotowi, żeby mowić o tym co ich spotkało, wszystkich którzy boją się, że coś znowu będzie „nie tak”. I pamietajmy! Nie każdy jest gotowy by mówić o swoich doświadczeniach - ale to nie znaczy, że ich nie ma. Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt: “Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące ❤️🤗

Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska)

Ola Żebrowska urodzi niebawem trzecie dziecko. Będzie to synek:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rafał czy Andrzej? #itsaboy 💙 #idznawybory 💥

Post udostępniony przez Aleksandra Żebrowska (@olazebrowska)

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.