Dorota Rabczewska
Fot. Iza Grzybowska
O NIEJ JEST GŁOŚNO!

Doda nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów! Oto oficjalne oświadczenie adwokata artystki

Sylwia Olech 25 listopada 2017 09:55
Dorota Rabczewska
Fot. Iza Grzybowska

 

To było najgłośniejsze wydarzenie mijającego tygodnia! W środę, 22 listopada, Doda została zatrzymana przez policję i przewieziona do prokuratury.

 

Czytaj także: Zatrzymana przez policję piosenkarka Dorota R. usłyszała już zarzuty i… wyszła z prokuratury!

 

Dlaczego Doda została zatrzymana?

Zatrzymanie Dody ma związek ze sprawą, którą wiosną opisała „Gazeta Finansowa”. Chodziło o współpracę obecnego partnera piosenkarki Emila Stępnia z „gangsterami, którzy mieli nakłaniać jej byłego partnera do wpłaty miliona złotych zadośćuczynienia na jej rzecz”.

 

Po złożeniu zeznań w prokuraturze, Doda wróciła do domu. Piosenkarka  nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia, które będą weryfikowane na dalszym etapie śledztwa.

 

Polecamy też: Roman Giertych o zarzutach przeciwko Dorocie R. i jej motywach: „Dowody są miażdżące”

 

Oficjalne oświadczenie adwokata Dody

Najpierw głos w sprawie zabrał mecenas drugiej strony, mecenas Roman Giertych. „Nie wolno mi mówić o szczegółach, w tym o materiale dowodowym, bo sprawa jest jeszcze na etapie postępowania przygotowawczego. Jednak w mojej ocenie dowody są po prostu miażdżące. Dla mnie nie ma żadnej wątpliwości co do winy sprawców, umyślnego działania, a także co do motywacji”, powiedział w rozmowie z serwisem gazeta.pl. 

 

W piątek, 24 listopada, głos zabrał także obrońca Dody, adwokat Adam Gomuła. W przygotowanym przez niego oświadczeniu, które piosenkarka opublikowała na swoim Facebooku, czytamy m.in.:

 

Z całą mocą oświadczam, iż Dorota Rabczewska nie miała świadomości w zakresie działań podejmowanych w Jej imieniu, będąc w istocie zamieszana w całą sytuację bez wiedzy i wbrew własnej woli.

Również Emil Stępień – podejrzany w tym samym postępowaniu – potwierdza fakt, iż Dorota Rabczewska o działaniach osób obecnych w siedzibie firmy Emila Haidara, dowiedziała się kilka tygodni po zdarzeniu i nie miała z nimi nic wspólnego.

Także Prokuratora Okręgowa prowadząca postępowanie, zdecydowała się o zastosowaniu wyłącznie wolnościowych środków zapobiegawczych wobec Doroty Rabczewskiej, dając tym wyraźny sygnał, iż nie ma powodów by podejmować jakiekolwiek inne ograniczenia wobec Jej osoby. W chwili obecnej Dorota Rabczewska może również swobodnie opuszczać granice kraju, w tym również realizować wcześniejsze plany zawodowe i urlopowe”.

 

oświadczenie adwokata Dody
Fot. Facebook Doda

 

Jak myślicie, jak skończy się ta sprawa dla Dody?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.