Doda
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Zatrzymana przez policję piosenkarka Dorota R. usłyszała już zarzuty i… wyszła z prokuratury!

VIVA! 22 listopada 2017 16:20
Doda
Fot. East News

 

Policja zatrzymała dzisiaj znaną wokalistkę Dorotę R. i przewiozła ją do prokuratury. Jak poinformował rzecznik prokuratury dzisiaj będą wykonywane wobec niej „czynności związane z ogłoszeniem zarzutów”.

 

Wokalistkę zatrzymała policja

Komisarz Robert Szumiata z komendy rejonowej policji w Warszawie poinformował, że piosenkarka została zatrzymana w swoim miejscu zamieszkania i została przewieziona do prokuratury około godziny 11. Zatrzymanie ma związek ze sprawą, którą wiosną opisała „Gazeta Finansowa”. Chodziło o współpracę partnera piosenkarki Emila S. z „gangsterami, którzy mieli nakłaniać jej byłego partnera, Emila H. do wpłaty miliona złotych zadośćuczynienia na jej rzecz”. Artystka wydała wtedy oficjalne oświadczenie, w którym artykuł określiła jako „pomówienie”. Obecnie sprawę bada prokuratura.

 

Oświadczenie prokuratury
Fot. Prokuratura Okręgowa w Warszawie

 

AKTUALIZACJA:

Dziennikarzowi TVN24, Sebastianowi Napierajowi, udało się dowiedzieć, że piosenkarka usłyszała już zarzuty: „Mecenas Doroty R. poinformował mnie, że jego klientka usłyszała zarzut zarzut związany z nakłanianiem innych osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowanie poprzez groźby”.
 

Jak podaje radio Zet, wokalistce grozi do pięciu lat więzienia. Pełnomocnik pokrzywdzonego, Roman Giertych poinformował jednak, że będzie domagał się dla niej wyższej kary. Giertych chce zmiany zarzutu wpływania groźbą na świadka na usiłowanie wymuszenia rozbójniczego w ramach grupy przestępczej. Za takie postępowanie grozi nawet do 10 lat więzienia. 

 

Wokalistka wyszła już z prokuratury po opłacie kaucji, która wynosiła 100 tysięcy złotych. Nie może opuszczać kraju, a dwa razy w tygodniu ma stawiać się na policji: „Po wykonaniu czynności procesowych, prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z osobami, które w tej sprawie posiadają status podejrzanych oraz z pokrzywdzonym, zakaz opuszczenia kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 100 tyś zł”, czytamy w oświadczeniu prokuratury.

 

To jednak nie wszytko. „Dorota R. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia, które będą weryfikowane na dalszym etapie śledztwa. O szczegółach wyjaśnień z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na tym etapie Prokuratura nie informuje”, czytamy w oświadczeniu prokuratury.

 

Zobacz także: „Mam inteligentną, mądrą żonę, ale kobiety potrafią też niszczyć i wpływać destrukcyjnie…”. Czy Radosław Majdan mówiąc to miał na myśli Dodę?!

TAGI #Doda

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.