Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Grób Piotra Woźniak-Staraka został przeniesiony?! Sensacyjne informacje

Miał powstać na jego urodziny...

Konrad Szczęsny 14 lipca 2020 11:26
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Pochówek Piotra Woźniak-Staraka od chwili pogrzebu wywoływał duże emocje. Prochy producenta zostały złożone w rodzinnej posiadłości w Fuledzie niedaleko jeziora Kisajno. Jednak zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, ciała zmarłych nie mogą być grzebane poza cmentarzem. W tej sprawie toczy się postępowanie, którego finał ma mieć miejsce w sierpniu tego roku. Wiele wskazuje jednak na to, że szczątki męża Agnieszki Woźniak-Starak zostały przeniesione i spoczęły na Powązkach w Warszawie.

Nowy grób Piotra Woźniak-Staraka w Warszawie

Sensacyjną informację podał we wtorek „Super express”. Tabloid wykonał nawet zdjęcia nowego nagrobka Piotra Woźniak-Staraka w Warszawie na Powązkach. Daty urodzin i śmierci zamieszczone na płycie nie pozostawiają wątpliwości, że należy on do tragicznie zmarłego w sierpniu zeszłego roku producenta.

Według autorów artykułu, rodzina Staraków mogła zdecydować się na przeniesienie jego prochów tuż przed 40. urodzinami, które obchodziłby 10 lipca tego roku.

„Na warszawskim grobie mnóstwo jest bowiem świeżych kwiatów oraz kilkanaście zapalonych zniczy. Centralny jego punkt stanowi natomiast ogromny kamień. Zarząd Powązek, tłumacząc się niewiedzą, nie chciał powiedzieć nam, kiedy dokładnie powstał grób. Księża również odmówili nam informacji w tej sprawie”, relacjonuje tabloid.

Kontrowersje wokół pochówku Piotra Woźniak-Staraka

Pogrzeb Piotra Woźniak-Staraka odbył się 29 sierpnia 2019 roku. Jego prochy zostały złożone w rodzinnej posiadłości w Fuledzie koło Giżycka, tuż przy jeziorze Kisajno, w którym utonął. Rodzina wybudowała w tym celu specjalne katakumby, jednak powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Giżycku orzekł, że nie były to jednak katakumby.

Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Wyrok w tej sprawie ma zapaść na początku sierpnia. 

„Co do rozstrzygnięcia i ewentualnych konsekwencji, które się z tym wiążą, będziemy mogli wypowiedzieć się dopiero w przyszłości, po wydaniu przez sąd orzeczenia w tej sprawie”, podkreślił w rozmowie z „Super Expressem” Marcin Wojciechowski z Sądu Okręgowego w Olsztynie zapytany, czy konieczne będzie przeniesienie urny.

Czy faktycznie rodzina zdecydowała się zrobić to jeszcze przed rozpoczęciem procesu? „Super express” sugeruje, że odbył się drugi, potajemny pogrzeb producenta, o którym wiedzieli jedynie najbliżsi...  

Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku na jeziorze Kisajno 18 sierpnia 2019 roku:

Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Jego pogrzeb odbył się 11 dni później w Fuledzie koło Giżycka. Producent zmarł w wieku 39 lat:

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.