Królowa Elżbieta II, książę Filip, oficjalny portret
Fot. Instagram @royalfamily
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II i książę Filip wyjechali na letnie wakacje!

Prywatny samochód, luksusowe wnętrza... Dokąd się udali?

Olga Figaszewska 6 sierpnia 2020 14:56
Królowa Elżbieta II, książę Filip, oficjalny portret
Fot. Instagram @royalfamily

Prywatny samolot, eleganckie wnętrza… Królowa Elżbieta II i książę Filip udali się na krótki wypoczynek. Monarchini wraz z mężem wyjechała do swojej szkockiej posiadłości, zamku Balmoral. Ich planów nie pokrzyżowała pandemia koronawirusa. W sieci pojawiły się najnowsze zdjęcia królewskiej pary wykonane przez fotografów.

Wakacje królewskiej pary

Królewska para każdego roku spędza letnią przerwę w zamku Balmoral w Szkocji. Swojej tradycji nie przerwali nawet ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Poza tym, królowa Elżbieta II i książę Filip w ostatnim czasie mieli wiele powodów do zmartwień. Mocno przeżyli wystąpieniu ukochanego wnuka z brytyjskiej rodziny królewskiej. Do dziś nie mogą pogodzić się z jego decyzją i obawiają się, że nie zobaczą już więcej swojego, Archiego. Z kolei media ujawniają coraz więcej szczegółów głośnej sprawy, związanej z Jeffreyem Epsteinem, oskarżonym o wykorzystywanie nieletnich. Jak wynika ze śledztwa, z „usług” finansisty korzystali znani celebryci i politycy, w tym książę Andrzej, syn królowej. Wypoczynek i oderwanie od codziennych obowiązków wyjdzie królewskiej parze na dobre...

Fotografom udało się uchwycić w kadrach Elżbietę II i Filipa  najpierw w drodze na lotnisko, gdzie czekał na nich prywatny samolot, a następnie na Aberdeen w Szkocji, skąd udali się bezpośrednio na teren posiadłości. Co trzeba podkreślić, Jej Królewskiej Mości towarzyszyły także ukochane psy, corgi.

Jak królewska para będzie spędzała wolny czas? Mówi się, że królowa ma już swoje tradycje i przyzwyczajenia związane z tym miejscem. Kiedy je śniadanie, dudziarz spaceruje dookoła zamku i gra ludowe melodie. Najwyraźniej w tym roku Elżbieta II będzie musiała zrezygnować z tej zabawy, ponieważ ze względu na rozprzestrzenianie się COVID-19 ograniczono liczbę osób, które mogą przebywać na terenie posiadłości.

Czego nie wiecie o Balmoral, letniej rezydencji królowej Elżbiety II
Fot. Getty Images

Przypomnijmy, że monarchini wraz z mężem przyjeżdżają do Balmoral każdego lata i spędzają tam co najmniej dwa miesiące, w tym czasie odwiedza ich reszta rodziny. Z pewnością dołączą do nich wkrótce księżna Camilla i książę Karol, księżniczka Beatrycze, Eugenia, a także William wraz z Kate i swoimi pociechami.

Według zarządczyni zamku Sheeny Stewart, Elżbieta II i Filip nie różnią się zbytnio od zwykłej angielskiej rodziny. W zamku nie ma służby, książę często jest odpowiedzialny za gotowanie, w tym grilla, a sama królowa nakrywa do stołu, też coś przygotowuje i zmywa naczynia. Z pewnością w wolnej chwili odda się czytaniu ukochanych powieści i rozwiązywaniu krzyżówek.

,,Spacery, pikniki, psy - dużo psów i gości. To urocze miejsce dla dziadków, świetnie, że mamy okazję często ich odwiedzać", mówiła wnuczka Elżbiety, księżniczka Eugenia, w filmie Our Queen At Ninety w ITV w 2016 roku. ,,Zawsze otrzymasz pokój, w którym możesz odpocząć i uciec od zgiełku. To jedno z najbardziej lubianych i najpiękniejszych miejsc na naszej planecie. Nie sądzę, żeby babcia była tak szczęśliwa gdziekolwiek jak tam. Naprawdę, naprawdę kocha ten zamek", dodała.  

książę Filip, Królowa Elżbieta II
Fot. Ben Cawthra/Sipa USA/East News

Czego nie wiecie o Balmoral, letniej rezydencji królowej Elżbiety II
Fot. Getty Images

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.