nie zyje marian zacharewicz
Fot. Jerzy Plonski / RSW / Forum
POŻEGNANIE

Nie żyje Marian Zacharewicz. Był ojcem sukcesu Ireny Jarockiej

Kompozytor miał 76 lat

Aleksandra Andrzejak 26 maja 2021 08:57
nie zyje marian zacharewicz
Fot. Jerzy Plonski / RSW / Forum

Nie żyje Marian Zacharewicz. Słynny kompozytor odszedł w wieku 76 lat. Smutne wieści przekazał Andrzej Kosmala, menadżer Krzysztofa Krawczyka.

Marian Zacharewicz nie żyje

O śmierci Mariana Zacharewicz na swoim profilu na Facebooku poinformował Andrzej Kosmala, menadżer Krzysztofa Krawczyka. „Zmarł Marian Zacharewicz, wybitny kompozytor, animator życia muzycznego. R.I.P.” - napisał w środę w nocy. W kolejnych wpisach Kosmala publikował przeboje zmarłego kolegi, które ten nagrywał z Ireną Jarocką. „Marianie, dziękuję Ci za Twoją przyjaźń i dobroć. Po co ja mam teraz jechać do Trójmiasta, jak Ty mnie nie przywitasz i nie ugościsz?” - podpisał jedno z nagrań. 

Zobacz także: Była moim aniołem – mówi o Irenie Jarockiej jej mąż prof. Michał Sobolewski

nie zyje zacharewicz marian
Fot. Jerzy Plonski / RSW / Forum

Sopot, 21.08.1974 - 28.08.1974. XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot, w środku Irena Jarocka i Marian Zacharewicz, z lewej dziennikarka Anna Baczewska

Wpis Andrzeja Kosmali skomentowała Hanna Zacharewicz, żona zmarłego kompozytora. Zaznaczyła, że mężczyzn łączyła wyjątkowa więź: „Andrzeju, nasz przyjacielu, z moim mężem rozumieliście się jak bracia. Wspierałeś go dzielnie w latach choroby, na boku jego kariery zawodowej. Czuł się potrzebny i niezapomniany. Dziękuję Ci za to z całego serca” - napisała wdowa.

Sama również opublikowała pożegnalny wpis na swoim profilu: „Dzisiaj w nocy odszedłeś do Boskiego Królestwa, mój kochany. Dziękuję za te wszystkie dni, które razem przeżyliśmy. Serce moje, jesteś w sercu mym na zawsze”.

Zobacz także: Wielka klasa, niezwykły talent. Irena Jarocka zgasła zbyt wcześnie

Marian Zacharewicz: kariera muzyczna

Marian Zacharewicz urodził się w 1945 roku. Był kompozytorem, ale okazjonalnie zdarzało mu się zająć miejsce przed mikrofonem. Jego najsłynniejszym przebojem jest piosenka pod tytułem Kocha się raz. Utwór wykonywał w duecie z Ireną Jarocką. Nie bez powodu uchodził za ojca sukcesu wokalistki. Skomponował dla niej wiele piosenek, które stały się hitami. Za utwór Wymyśliłam Cię Jarocka odebrała nagrodę na Interwizji 1974 w Sopocie oraz wyróżnienie na festiwalu w Palma de Mallorca. Kompozytor w ostatnich latach życia zmagał się z chorobą. Zmarł w wieku 76 lat. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…