Paweł Nowisz, Warszawa, premiera filmu „Cicha noc”, 21.11.2017 rok
Fot. VIPHOTO/East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Paweł Nowisz. Aktor „Barw szczęścia” i „Kilera” miał 81 lat

Jaka była przyczyna śmierci artysty?

Konrad Szczęsny 15 października 2021 13:27
Paweł Nowisz, Warszawa, premiera filmu „Cicha noc”, 21.11.2017 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Nie żyje Paweł Nowisz. Aktor „Barw szczęścia” odszedł w wieku 81 lat, o czym poinformowała produkcja serialu oraz stacja TVP. „Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła”, podkreślono.

Paweł Nowisz nie żyje. Był znakomitym aktorem filmowym i serialowym

Debiutował we wrześniu 1964 roku na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Już dwa lata później Paweł Nowisz został doceniony i uhonorowano go nagrodą dla młodego aktora za rolę Księdza w „Dziadach” – spektakl został wystawiony w ramach VI Kaliskich Spotkań Teatralnych. W latach 70. otrzymał m.in. lubelską nagrodę Srebrna Maska (1972 rok) oraz Nagrodę Artystyczną Wojewody Lubelskiego i nagrodę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie (obie w 1974 roku). 

Bardzo szybko został dostrzeżony przez reżyserów, scenarzystów oraz producentów. Publiczność pokochała go za kreacje w takich produkcjach, jak „Zmiennicy”, „Fuks”, „Chłopaki nie płaczą”, „Galimatias, czyli Kogel Mogel 2”, „Kiler” (niezapomniana rola Waldka na Cargo”, „Blondynka” czy „Cicha noc”.

Czytaj także: Ryszard Szurkowski: najlepszy kolarz w historii Polski pochował dwóch synów

Paweł Nowisz, próba dla mediów, spektakl „Polityka”, Warszawa, Teatr 6. piętro, 11.12.2014 rok
Fot. East News

Paweł Nowisz, próba dla mediów, spektakl „Polityka”, Warszawa, Teatr 6. piętro, 11.12.2014 rok

Paweł Nowisz nie żyje. Życie prywatne, pożegnanie Ilony Łepkowskiej

Niestety, 15. października 2021 roku Paweł Nowisz odszedł w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Miał 81 lat. Informację o jego śmierci podała produkcja serialu „Barwy szczęścia”, z którym był związany przez lata.

„Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawłem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim.Przyjaciele z serialu "Barwy szczęścia”, napisano. 

Wzruszający wpis w mediach społecznościowych umieściła również scenarzystka Ilona Łepkowska.

„Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz. Na premierę czeka wciąż "Koniec świata, czyli Kogel-Mogel 4" z jego udziałem. Odbędzie się już niestety bez niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów”, podkreśliła.

O jego życiu prywatnym wiadomo niewiele. Był w związku małżeńskim z aktorką Wandą Wieszczycką-Nowisz.  

Czytaj także: Tak wyglądały ostatnie godziny życia Luke'a Perry'ego. Do końca czuwali przy nim najbliżsi

Paweł Nowisz, Warszawa, premiera filmu „Cicha noc”, 21.11.2017 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Paweł Nowisz, Warszawa, premiera filmu „Cicha noc”, 21.11.2017 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.