WSPOMNIENIE

Śmierć ukochanego, samotne macierzyństwo... Życie prywatne Kazimiery Utraty nie było łatwe

Aktorka zmarła w wieku 86 lat

Konrad Szczęsny 14 sierpnia 2018 13:54

Kazimiera Utrata nie żyje – ta wiadomość zasmuciła wczoraj wszystkich, którzy cenili talent aktorski i niebywałą pogodę ducha aktorki znanej z roli cioci Stasi w Klanie. Choć na co dzień słynęła z promiennego uśmiechu i błysku w oczach, jej życie prywatne pełne było bolesnych osobistych doświadczeń.

Kazimiera Utrata – życie prywatne: mąż, dzieci

Aktorka poznała swojego przyszłego męża, Marka Lusztiga, w Studenckim Teatrze Satyryków, w którym oboje pracowali. On był zdolnym kompozytorem, ona początkującą aktorką. Uczucie, które się między nimi narodziło, było na tyle silne, że nie tylko wzięli ślub i w 1959 roku powitali na świecie córeczkę Kasię, lecz także zdecydowali się razem wyjechać do Szwecji. To w tym kraju Marek Lusztig pragnął szkolić swój warsztat i ukochana nie wahała się, by wyjechać wraz z nim za Morze Bałtyckie. 

Niestety, w 1972 roku łączące ich uczucie przerwała nagła śmierć kompozytora w tragicznym wypadku samochodowym. Został on pochowany na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Wtedy to Kazimiera Utrata musiała zrezygnować na jakiś czas z kariery, by poświęcić się wychowywaniu 13-letniej wówczas córki. Ta kilka lat później zdecydowała się przeprowadzić do Szwecji na stałe. Tam poznała mężczyznę, z którym wzięła ślub i założyła rodzinę.

Kazimiera Utrata: przyczyny śmierci

Jako pierwszy wiadomość o śmierci Kazimiery Utraty podał serwis filmpolski.pl

„12 sierpnia w wieku 86 lat zmarła Kazimiera Utrata. Aktorka na ekranie debiutowała w roku 1959 w Lotnej. Miała w swoim dorobku kilkadziesiąt ról filmowych, jednak prawdziwą popularność przyniosła jej grana nieprzerwanie od roku 1997 rola pani Stasi w telenoweli Klan”, podkreślono w komunikacie.

Przyczyny śmierci Kazimiery Utraty nie zostały jednak podane do publicznej wiadomości.

Kazimiera Utrata: najważniejsze role

Do tych najważniejszych ról, które przyniosły aktorce popularność, należą m.in. te w produkcjach Galimatias, czyli kogel-mogel II, Miś czy Kochaj albo rzuć oraz w serialach Zmiennicy, Panny i wdowy i Boża podszewka. Miała na koncie również nagrody wokalne, jak choćby tę z 1963, gdzie na I Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie za interpretację Piosenki o okularnikach do tekstu Agnieszki Osieckiej otrzymała wyróżnienie. 15 sierpnia miała wystąpić w widowisku muzycznym Wolność we krwi, mającym upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?