Dorota Kwiatkowska nie żyje
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
POŻEGNANIE

Nie żyje znana aktorka z Na dobre i na złe. Miała 61 lat

Przyczyny jej śmierci nie są znane

Konrad Szczęsny 20 grudnia 2018 14:57
Dorota Kwiatkowska nie żyje
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Dorota Kwiatkowska nie żyje - taką informację podał Filmpolski.pl. Aktorka była znana z takich produkcji, jak Na dobre i na złe, Druga szansa czy Hotel 52. Miała 61 lat. Od 2000 roku mieszkała w Australii i w ostatnich latach pracowała przy kilku polskich filmach oraz serialach.

Nie żyje Dorota Kwiatkowska. Aktorka Na dobre i na złe miała 61 lat

Aktorka odeszła wczoraj, 19 grudnia w australijskiej Adelajdzie. Wiadomość o śmierci Doroty Kwiatkowskiej podał Filmpolski.pl.

„Nie żyje aktorka Dorota Kwiatkowska, odtwórczyni tytułowej Thais w filmie Ryszarda Bera z roku 1983. Aktorka zmarła 19 grudnia w Australii, gdzie od lat mieszkała, w wieku 61 lat”, napisano.

Po raz pierwszy wystąpiła w 1978 roku w Akwarelach Ryszarda Rydzewskiego. Dwa lata później uzyskała miano absolwentki warszawskiej PWST, na początku lat 80. występowała na deskach stołecznego Teatru Powszechnego, zaś w 1984 roku wyjechała na stypendium do Wielkiej Brytanii.

Po opuszczeniu Polski występowała w serialach brytyjskich oraz amerykańskich.

Na dużym ekranie pojawiła się w takich filmach, jak Kameleon, Widziadło i Testament. Polskim widzom znana jest także z takich seriali, jak Hotel 52, Pensjonat pod różą, wspomniane Na dobre i na złe czy Druga szansa. Ostatni raz na szklanym ekranie pojawiła się w zeszłym roku w serialu Blondynka. „Jej najważniejszą rolą pozostała tytułowa Thais w filmie Ryszarda Bera. Od 2000 roku w polskich produkcjach pojawiała się gościnnie”, przypomina portal RMF24.pl.

Przyczyny śmierci Doroty Kwiatkowskiej

Przyczyny śmierci Doroty Kwiatkowskiej nie są znane  

Dorota Kwiatkowska w filmie „Akwarele”
Fot. INPLUS/East News

Dorota Kwiatkowska w filmie „Widziadło”
Fot. INPLUS/East News

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.