Dorota Kwiatkowska nie żyje
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
POŻEGNANIE

Nie żyje znana aktorka z Na dobre i na złe. Miała 61 lat

Przyczyny jej śmierci nie są znane

Konrad Szczęsny 20 grudnia 2018 14:57
Dorota Kwiatkowska nie żyje
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Dorota Kwiatkowska nie żyje - taką informację podał Filmpolski.pl. Aktorka była znana z takich produkcji, jak Na dobre i na złe, Druga szansa czy Hotel 52. Miała 61 lat. Od 2000 roku mieszkała w Australii i w ostatnich latach pracowała przy kilku polskich filmach oraz serialach.

Nie żyje Dorota Kwiatkowska. Aktorka Na dobre i na złe miała 61 lat

Aktorka odeszła wczoraj, 19 grudnia w australijskiej Adelajdzie. Wiadomość o śmierci Doroty Kwiatkowskiej podał Filmpolski.pl.

„Nie żyje aktorka Dorota Kwiatkowska, odtwórczyni tytułowej Thais w filmie Ryszarda Bera z roku 1983. Aktorka zmarła 19 grudnia w Australii, gdzie od lat mieszkała, w wieku 61 lat”, napisano.

Po raz pierwszy wystąpiła w 1978 roku w Akwarelach Ryszarda Rydzewskiego. Dwa lata później uzyskała miano absolwentki warszawskiej PWST, na początku lat 80. występowała na deskach stołecznego Teatru Powszechnego, zaś w 1984 roku wyjechała na stypendium do Wielkiej Brytanii.

Po opuszczeniu Polski występowała w serialach brytyjskich oraz amerykańskich.

Na dużym ekranie pojawiła się w takich filmach, jak Kameleon, Widziadło i Testament. Polskim widzom znana jest także z takich seriali, jak Hotel 52, Pensjonat pod różą, wspomniane Na dobre i na złe czy Druga szansa. Ostatni raz na szklanym ekranie pojawiła się w zeszłym roku w serialu Blondynka. „Jej najważniejszą rolą pozostała tytułowa Thais w filmie Ryszarda Bera. Od 2000 roku w polskich produkcjach pojawiała się gościnnie”, przypomina portal RMF24.pl.

Przyczyny śmierci Doroty Kwiatkowskiej

Przyczyny śmierci Doroty Kwiatkowskiej nie są znane  

Dorota Kwiatkowska w filmie „Akwarele”
Fot. INPLUS/East News

Dorota Kwiatkowska w filmie „Widziadło”
Fot. INPLUS/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?