Luis Enrique
Fot. Getty Images
POŻEGNANIE

Nie żyje córka byłego trenera Hiszpanii Luisa Enrique. Miała dziewięć lat

Śmierć Xany poruszyła środowisko piłkarskie...

Ksenia Krasko 30 sierpnia 2019 18:47
Luis Enrique
Fot. Getty Images

Znany hiszpański piłkarz i były selekcjoner kadry Luis Enrique poinformował, że zmarła jego córka. Dziewięcioletnia Xana przegrała walkę z nowotworem kości. O chorobie dziewczynki wiedziały media, ale ze względu na szacunek do sportowca i zgodnie z wolą jego rodziny, zachowały dyskrecję.

Córka Luisa Enrique nie żyje

Luis Enrique pełnił funkcję trenera kadry Hiszpanii, jednak trzy miesiące temu niespodziewanie ustąpił ze stanowiska. Zdecydował się na ten krok ze względu na chorą córkę, chciał spędzić z nią więcej czasu. Niestety, dziewczynka przegrała z chorobą.

„Nasza córka Xana zmarła tego popołudnia w wieku dziewięciu lat po pięciu intensywnych miesiącach walki z kostniakomięsakiem”, poinformował Enrique w czwartek. „Będziemy bardzo za tobą tęsknić, ale i pamiętać cię każdego dnia naszego życia z nadzieją, że któregoś dnia w przyszłości się spotkamy. Będziesz gwiazdą, która prowadzi naszą rodzinę”.

Piłkarz podziękował również za wszelkie gesty i słowa wsparcia, otrzymane w ciągu ostatnich miesięcy.

Smutne wieści o śmierci córki Luisa Enrique poruszyły środowisko sportowców. Wyrazy współczucia przekazali między innymi Josep Maria Bartomeu (prezes FC Barcelona), a także Rafael Nadal, Gerard Pique, Luis Suarez i Zbigniew Boniek. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.