Luis Enrique
Fot. Getty Images
POŻEGNANIE

Nie żyje córka byłego trenera Hiszpanii Luisa Enrique. Miała dziewięć lat

Śmierć Xany poruszyła środowisko piłkarskie...

Ksenia Krasko 30 sierpnia 2019 18:47
Luis Enrique
Fot. Getty Images

Znany hiszpański piłkarz i były selekcjoner kadry Luis Enrique poinformował, że zmarła jego córka. Dziewięcioletnia Xana przegrała walkę z nowotworem kości. O chorobie dziewczynki wiedziały media, ale ze względu na szacunek do sportowca i zgodnie z wolą jego rodziny, zachowały dyskrecję.

Córka Luisa Enrique nie żyje

Luis Enrique pełnił funkcję trenera kadry Hiszpanii, jednak trzy miesiące temu niespodziewanie ustąpił ze stanowiska. Zdecydował się na ten krok ze względu na chorą córkę, chciał spędzić z nią więcej czasu. Niestety, dziewczynka przegrała z chorobą.

„Nasza córka Xana zmarła tego popołudnia w wieku dziewięciu lat po pięciu intensywnych miesiącach walki z kostniakomięsakiem”, poinformował Enrique w czwartek. „Będziemy bardzo za tobą tęsknić, ale i pamiętać cię każdego dnia naszego życia z nadzieją, że któregoś dnia w przyszłości się spotkamy. Będziesz gwiazdą, która prowadzi naszą rodzinę”.

Piłkarz podziękował również za wszelkie gesty i słowa wsparcia, otrzymane w ciągu ostatnich miesięcy.

Smutne wieści o śmierci córki Luisa Enrique poruszyły środowisko sportowców. Wyrazy współczucia przekazali między innymi Josep Maria Bartomeu (prezes FC Barcelona), a także Rafael Nadal, Gerard Pique, Luis Suarez i Zbigniew Boniek. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…