Jeremy Meeks
Fot. City of Stockton Police Departme/Ferrari Press/East News
O tym jest głośno

„Najprzystojniejszy więzień świata”: mimo kryminalnej przeszłości robi karierę. Jak wygląda życie Jeremy'ego Meeks'a?

„Przez przypadek stałem się memem”

Marta Nawacka 7 maja 2022 18:52
Jeremy Meeks
Fot. City of Stockton Police Departme/Ferrari Press/East News

Pewien policjant w 2014 roku podczas zatrzymania zrobił zdjęcie jednemu z więźniów. Uwieczniony na nim Jeremy Meeks natychmiast został okrzyknięty najprzystojniejszym więźniem świata, a sama fotografia w mig stała się viralem. Życie mężczyzny z dnia na dzień zmieniło się o 180 stopni. Będący wówczas członkiem gangu Jeremy trafił... na okładki magazynów i wybiegi mody. Ma także za sobą debiut aktorski! Poznajcie bliżej jego historię.

Przeszłość Jeremy'ego Meeks'a

Jeremy Meeks urodził się 7 kwietnia 1984 roku i od młodych lat należał do gangu Crips. Kiedy miał 18 lat aresztowano go i oskarżono o kradzież oraz przestępstwo względem 16-latka. Po odbyciu kary nie zmienił jednak swojego życia, a zatargi z prawem w dalszym ciągu nie były mu obce. W 2014 roku mężczyznę ponownie aresztowano. Powodem było nielegalne posiadanie broni i zorganizowana napaść. Wraz z kilkoma osobami został aresztowany. Nie przyznał się do winy, jednak sędzia nie dał się przekonać i Jeremy'emu postawiono zarzuty.

Zdjęcie Jeremy'ego Meeksa wykonane przez policjantów stało się viralem, gdy tylko trafiło do sieci. W dobę od jego umieszczenia w Internecie pojawiło się pod nim mnóstwo reakcji, a mężczyznę uznano za najprzystojniejszego więźnia na świecie. Stał się żywym memem, jak określił BuzzFeed. „Przez przypadek zostałem memem”, potwierdzał były więzień. Stworzono dla niego specjalną zbiórkę, żeby pomóc uzbierać pieniądze na kaucję i zapewnić mu możliwość odpowiadania przed sądem z wolnej stopy. Pojawiła się również grupa wsparcia #feloncrushfriday.

Mężczyzny nie wypuszczono jednak z więzienia, ale skazano go dopiero w 2015 roku. Miał odsiedzieć 27 miesięcy. Wyszedł półtora roku później. Na wolności czekała na niego żona i ich syn, a także... kontrakt od agencji modelingowej.

Czytaj też: Mika Urbaniak wygrała z chorobą alkoholową: „Teraz czuję się wolna, choć muszę być czujna"

Jeremy Meeks, USA, 2020
Fot. Backgrid/East News

Jeremy Meeks w 2020 roku

Jeremy Meeks – z gangu na wybieg

Po wyjściu z więzienia, Jeremy Meeks wprowadził poważne zmiany w swoim życiu. Nie wrócił już do gangu, podpisał kontrakt z agencją White Cross, a w 2016 roku pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia mężczyzny w roli modela. Jeremy rozwiódł się także ze swoją żoną, która przez ostatnie lata była dla niego wielkim wsparciem. Kobieta była załamana, a całe rozstanie nie przebiegło w spokojnej atmosferze. Mały skandal wywołała informacja, że jakiś czas przed rozwodem mężczyznę widziano z córką brytyjskiego milionera, Chloe Green.

W 2017 roku Jeremy Meeks zadebiutował na wybiegu podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody. Prezentował stroje z kolekcji niemieckiego projektanta Philippa Pleina. Po tym wydarzeniu propozycje współpracy zaczęły napływać, mężczyzna regularnie zaczął chadzać po wybiegach, a także pojawiać się na okładkach najważniejszych magazynów o modzie.

Zobacz także: Piotr Gąsowski wciąż odczuwa brak Zbigniewa Wodeckiego. „Pusto tu bez Ciebie Zbysiu…”

Jeremy Meeks, New York Fashion Week, 13.02.2017 rok
Fot. Charles Sykes/Invision/AP/East News

Jeremy Meeks, New York Fashion Week, 13.02.2017 rok

Jeremy Meeks, Francja, 2019, premiera
Fot. Rex Features/East News

Jeremy Meeks na premierze filmu "The Dead Don't Die"

Jeremy Meeks zagra w filmie DMX-a

Po swojej śmierci w kwietniu 2021 roku, raper DMX zostawił nie tylko pogrążonych w żalu fanów i swoją muzykę, ale także niedokończoną produkcję. Jego film „Doggmen” ma zostać pośmiertnie dokończony, a jedną z ról zagra... Jeremy Meeks. Dzieło ma więc ogromne szanse na zdobycie popularności, zarówno ze względu na uwielbianego rapera, jak i byłego więźnia, który także ma już swoje grono fanów.

Poza karierą modela i debiutem aktorskim, Jeremy poświęca swój czas na wychowywanie dzieci. W 2019 roku jego partnerka, Chloe Green, urodziła, para jednak ostatecznie się rozstała, pozostając w przyjacielskich stosunkach. Z konta na Instagramie mężczyzny możemy się dowiedzieć, że miał on już swój debiut aktorski w filmach Trigger, Secret Society, The Ritual, Dutch, True to the game, Dear best friend, a także Her lies, his secret. Historia Jeremy'ego Meeksa to najlepszy dowód na to, że w życiu wszystko może się zupełnie niespodziewanie zmienić...   

Zobacz także: Ewa Gawryluk wspomina szkolne lata: „Stałam się łatwą ofiarą”

Jeremy Meeks, Chloe Green
Fot. instagram / BEEM/EAST NEWS

Jeremy Meeks i Chloe Green

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.