Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE
O TYM SIĘ MÓWI!

Monika Zamachowska szczerze o rozstaniu: „To nie była moja decyzja”

Z ust dziennikarki padły mocne słowa...

Gabriela Czernecka 2 kwietnia 2021 08:59
Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Wygląda na to, że małżeństwo Moniki i Zbigniewa Zamachowskich należy już do przeszłości. Zbigniew Zamachowski zdecydował się wydać krótkie oświadczenie w tej sprawie. Teraz głos zabrała sama dziennikarka, która mówi wprost: „To nie była moja decyzja”.

Monika Zamachowska o rozstaniu

O tym związku mówiły media w całej Polsce. Para zaczęła się razem spotykać w 2011 roku, ale nikt nie wróżył im przyszłości. „Ja tej miłości nie szukałam. Zaskoczyła nas”, przyznała  dziennikarka w wywiadzie dla VIVY przed laty. Spekulacje przerwała dopiero informacja o ślubie, który odbył się w kameralnym gronie, w pałacu w Tłokini pod Kaliszem. Monika Zamachowska mówiła wówczas wprost, na czym chce zbudować to małżeństwo: „Na miłości, na przyjaźni, na bliskości, również intelektualnej”. 

ZobaczZbigniew i Monika Zamachowscy rozstali się. Razem przeszli naprawdę wiele...

Na początku marca tego roku Monika Zamachowska w rozmowie z Faktem przyznała, że wraz z mężem mają świadomość, że każda relacja kiedyś może się skończyć. Tabloid donosił także, że Zbigniew Zamachowski wyprowadził się z ich wspólnego mieszkania. Prezenterka szybko ucięła rozmowę z Faktem mówiąc wprost: „Jest mi bardzo ciężko. Ale nie mogę i nie chcę o tym rozmawiać”.

Dziennikarka w krótkich wpisach w social mediach potwierdziła jednak doniesienia mediów o rozstaniu ze Zbigniewem Zamachowskim. Monika Zamachowska na Instagramie pod najnowszym postem napisała: „Może nie miałam w planach bycia samotną mamą, ale tego chyba nikt nie planuje, a żyć trzeba, prawda?”. Dziś w rozmowie z Faktem przyznaje, jak będą wyglądać jej święta wielkanocne, które najprawdopodobniej spędzi samotnie. Przez pandemię nie będzie bowiem mogła spotkać się z całą rodziną. „Na to nakłada się moja własna przykra sytuacja rodzinna, z którą nie jestem pogodzona ani rozliczona, i której wciąż nie rozumiem. Miewam różne huśtawki emocjonalne, ale muszę być silna”, przyznała w rozmowie z Faktem

Zobacz takżeMonika Zamachowska pozostanie przy nazwisku Zbigniewa Zamachowskiego? Decyzja już zapadła

Przyznaje, że Wielkanoc spędzi z mamą, która już otrzymała szczepionkę na Covid-19. Mówi jednak wprost, że to nie będzie dla nich łatwy czas: „Mama przeżywa mój potencjalny trzeci rozwód. Nie miała dobrej relacji z moim mężem, ma bardzo smutne refleksje dotyczące przyczyn rozpadu tego związku”, powiedziała, po czym dodała, podsumowując związek z „wybitnym mężczyzną jednym z największych aktorskich talentów w naszym kraju i ciepłym, serdecznym człowiekiem": „Za rozstanie zawsze odpowiadają obie strony. W tej chwili najważniejsze jest dla mnie, bym nie zaczęła nowego życia zgorzkniała, rozżalona i nienawidząca”.  

Zbigniew Zamachowski, Viva! 22/2019, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE; Szymon Szcześniak/LAF AM

Monika Zamachowska, Viva! 2014
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…