Znamy wyniki! Co wiemy o najpiękniejszej Polce?

Olga Figaszewska 20 sierpnia 2021 23:10

Za nami wybory Miss Polski 2021. O koronę najpiękniejszej walczyły 24 kandydatki z różnych regionów Polski. Uroczysta gala odbyła się po raz trzydziesty drugi. Która z finalistek otrzymała główną nagrodę? Sprawdźcie!

Miss Polski 2021 – kandydatki, jury. Co wydarzyło się na gali?

To był wyjątkowy wieczór Festiwalu Piękna 2021, którego Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie! Gospodarzami gali Miss Polski 2021 byli Krzysztof Ibisz i Izabela Janachowska, a także Ilona Krawczyńska, jedna z sióstr ADiHD. Widzowie mogli obejrzeć transmisję z wydarzenia na antenie Polsatu. Nie brakowało wzruszeń i emocji. Na scenie głosem zachwycały gwiazdy wieczoru: Kayah i Viki Gabor. O atmosferę zadbali także Ania Karwan i Nick Sinckler.

W tegorocznym jury zasiadły inspirujące kobiety: Ewa Wachowicz, Viki Gabor, Edyta Herbuś i Viola Piekut a także byłe laureatki konkursu: Miss Polski 2020 Anna-Maria Jaromin, Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2004 Elżbieta Sawerska i Miss Polski 2019 Magdalena Kasiborska.

A o tytuł najpiękniejszej walczyły 24 wyjątkowe kandydatki z całej Polski. Okres przygotowawczy był dla nich bardzo wymagający. Finalistki wyjechały na zgrupowanie, w trakcie którego zwiedziły Małopolskę, wzięły udział w sesjach zdjęciowych i nagrywały swoje wizytówki.

Zobacz też: Miss Polski 2020 wybrana! Która z finalistek otrzymała koronę najpiękniejszej?

Miss Polski 2021. Wyniki

Podczas wyborów każda z pań chciała zaprezentować się z jak najlepszej strony. Mają interesujące pasje, zainteresowania, poglądy i nie boją wyrażać swojego zdania. Są silne, zdeterminowane do działania i potrafią codziennie krok po kroku zmieniać świat. Wśród finalistek były modelki, architektki, inżynierki, artystki, jedna dietetyczka i jedna menadżerka pizzerii. Każda z nich chce zawalczyć o swoje marzenia.

Kandydatki wystąpiły w kilku pokazach: w kolekcji casual, strojach kąpielowych oraz w sukniach ślubnych i wieczorowych.

Która z uczestniczek otrzymała tytuł Miss Polski 2021? Finalistki walczyły o nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie. Komu koronę przekazała Anna-Maria Jaromin? Koronę i tytuł najpiękniejszej Polki otrzymała Agata Wdowiak!

Kim jest Miss Polski 2021?

Agata Wdowiak ma 24 lata i pochodzi z Łodzi. Miss Polski 2021 pasjonuje się sportem (pływanie, wspinaczka). Jest utalentowana artystycznie - skończyła szkołę muzyczną I i II stopnia. Najpiękniejsza Polka to absolwentka Geomonitoringu, Zarządzania Biznesem. Ale to jeszcze nie koniec, bo obecnie studiuje nanotechnologię na Politechnice Łódzkiej.

„Zawsze fascynowała mnie kariera pianistki. Często pracuję jako modelka, co daje mi bardzo dużo radości. W życiu lubię podejmować nowe wyzwania i mam wiele pasji. Jedną z nich jest sport, w tym wspinaczka i pływanie. Ukończyłam kurs ratownictwa WOPR, a poza tym interesuje mnie motoryzacja. Kocham czuć adrenalinę, którą dają mi sporty ekstremalne. Udało mi się po kryjomu wspiąć na 120-metrowy komin w Łodzi, po to, by zajadając wniesione w plecaku sushi oglądać wschód słońca”, mówiła. 

Miss Polski 2021, Agata Wdowiak

Pozostałe laureatki konkursu Miss Polski 2021: 

I wicemiss Polski – Natalia Brzozowska

II wicemiss Polski – Magdalena Majda

III wicemiss Polski – Dominika Dąda

IV wicemiss Polski – Stella Czyszewicz

Miss Widzów Polsatu 2021 – Justyna Kokoszka

Miss Polski Internetu 2021 – Sabrina Olkowicz

Zobacz też: Miss Polski 2020 Anna-Maria Jaromin pokazała mieszkanie!

Serdecznie gratulujemy!   

1/8
Edyta Herbuś, Katarzyna Krzeszowska, Magdalena Kasiborska, Elżbieta Sawerska, Ewa Wachowicz, Viki Gabor, Anna Maria Jaromin
Copyright @Filip Radwański/AKPA
1/8

Edyta Herbuś, Katarzyna Krzeszowska, Magdalena Kasiborska, Elżbieta Sawerska, Ewa Wachowicz, Viki Gabor, Anna Maria Jaromin

2/8
Viki Gabor, Edyta Herbuś
Copyright @Filip Radwański/AKPA
2/8

Viki Gabor i Edyta Herbuś na wyborach Miss Polski 2021

3/8
Ewa Wachowicz na Miss Polski 2021
Copyright @Pawel Wodzynski/East News
3/8

Ewa Wachowicz

4/8
Kayah, Viki Gabor, 2021
Copyright @Pawel Wodzynski/East News
4/8

Kayah i Viki Gabor na scenie Miss Polski 2021

5/8
Edyta Herbuś  na Miss Polski 2021
Copyright @Pawel Wodzynski/East News
5/8

Edyta Herbuś

6/8
Ania Karwan, Wybory Miss 2021
Copyright @Pawel Wodzynski/East News
6/8

Ania Karwan 

7/8
Kayah, 2021, Miss Polski 2021
Copyright @Pawel Wodzynski/East News
7/8

Kayah

8/8
Elżbieta Sawerska, 2021
Copyright @Pawel Wodzynski/East News
8/8

Elżbieta Sawerska

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?