Miss Polski 2016
Fot. East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Najpiękniejsza Polka wybrana! Kim jest Paulina Maziarz?

Weronika Bruździak-Gębura 5 grudnia 2016 13:45
Miss Polski 2016
Fot. East News

W niedzielę po raz dwudziesty siódmy odbył się finał konkursu Miss Polski. Najpiękniejszą Polką została 20-letnia Paulina Maziarz.

 

Kim jest Paulina Maziarz?

Paulina Maziarz pochodzi ze Zwolenia, gdzie mieszka z rodzicami i dwoma starszymi braćmi. W liceum chodziła do klasy o profilu administracyjnym. Pod tym kątem wybrała też studia – jest na pierwszym roku administracji na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W 2016 roku Maziarz zdobyła też dwa inne tytuły: Miss Ziemi Radomskiej i Miss Kozienic.

Paulina Maziarz ma 176 centymetrów, a jej wymiary to 84-59-87.

 

Tak mówiła o sobie przed galą Miss Polski:

„Lubię spędzać czas aktywnie, między innymi biegam, chodzę na siłownię, jeżdżę na rowerze. Moim zainteresowaniem jest modeling z którym chciałabym wiązać swoją przyszłość”.

 

Paulina Maziarz wygrała spośród 24 kandydatek

Wybory Miss Polski 2016 odbyły się 4 grudnia w Krynicy. Paulina Maziarz została wybrana spośród 24 kandydatek. Każda z nich dostała się do finału na drodze konkursu regionalnego.

Paulinie Maziarz koronę wręczała zeszłoroczna zwyciężczyni, Magdalena Bieńkowska. Pierwszą wicemiss została Oktawia Kaźmierczak, drugą – Urszula Jankowska. Zwyciężczyni, oprócz tytułu, wygrała 50 tysięcy złotych.

 

Podczas gali kandydatki prezentowały kolekcję casual, suknie wieczorowe i ślubne Violi Piekut, kolekcję glamour marki Hector & Karger, kostiumy kąpielowe Self Collection oraz ekologiczne futra marki Bamed. Konkurs prowadził duet Krzysztof Ibisz i Agnieszka Hyży.

W jury zasiedli projektantka Viola Piekut, tancerz Rafał Maserak, aktorka Dorota Czaja i tegoroczny, wybrany zaledwie kilka godzin wcześniej, Mister Supranational - Meksykanin Diego Gary. Podczas gali wystąpili Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży i tancerz Tomasz Brański ze swoją grupą taneczną.

 

Polecamy też: Po urodzeniu dziecka nie poznawała swego ciała. Potem zrobiła niesamowite zdjęcia kobiet po porodach​

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.