Marcin Marczak 27 listopada 2016 15:45
1/6
Michelle Obama
Copyright @GettyImages
1/6

Michelle Obama żegna się z Białym Domem. Jednak nim 20 stycznia opuści siedzibę prezydenta USA pewne jest jedno - przez ostatnich 8 lat dokonała rewolucji.  

 

Pierwsza dama, która nie boi się wygłupiać, by opowiedzieć o tym co ważne

 

Ten fragment programu Jamesa Cordena amerykanie zapamiętali na długo. Do samochodu dziennikarza wsiada pierwsza dama i razem z nim urządza sobie Karaoke. Idzie jej nieźle. Ale Obama nie chce popisywać się wokalem. Popularny, humorystyczny program daje szane dotarcie do młodych ludzi i opowiedzenia o edukacji młodych kobiet – a to konik pierwszej damy (z wykształcenia prawnika) przez całe 8 lat pracy w Białym Domu.

 

Sami zobaczcie: 

Czytaj też:  Tańczy, rapuje, śpiewa w samochodzie, robi pompki w telewizji. Sprawdźcie, za co jeszcze kochamy Michelle Obamę! 

 

2/6
Barack Obama, Michelle Obama
Copyright @Pete Souza
2/6

  1. Pierwsza para publicznie okazuje sobie uczucia

Obamowie wprowadzili się do Białego Domu krótko po 40. urodzinach i raczej nie stronili od okazywania sobie uczuć jak pary wychowane w bardziej purytańskich czasach. Dowód słynne zdjęcia przytulonej pary prezydenckiej, która wyłowiła kamera podczas meczu. To musiał skończyć się całusem.

 

 

Czytaj też: Życie prywatne Baracka i Michelle Obamy. Intymne zdjęcia z Białego Domu

3/6
Michelle Obama
Copyright @GettyImages
3/6

25 pompek z Ellen, czyli wizerunkowy majstersztyk Obamy

 

Wyobrażacie sobie Hillary Clinton, albo Nancy Reagan która robi pompki? Oczywiście nie, a Michelle Obama zrobiła ich 25 w dodatku na oczach kilku milionów widzów. Wystarczyło by wyzwanie rzuciła jej Ellen DeGeneres.

 

Dopiero później zwrócono uwagę na doskonale wyrzeźbione ramiona pierwszej damy i jej codzienne ćwiczenia w siłowni w Białym Domu.

 

Czytaj też: Michelle Obama po raz ostatni jako Pierwsza Dama. Zobacz jej wszystkie okładki dla Vogue’a!

 

 

 

 

4/6
Michelle Obama
Copyright @GettyImages
4/6

Michelle Obama Taniec Pierwszej Damy

 

Mistrzynią organizowania bali była Jackie Kennedy, ale to Michelle Obama zasłynie jako najlepsza tancerka. I nie chodzi jedynie o opisane w bestsellerowej książce rezydencja przytulańce pierwszej pary tuż po inauguracji, gdy z głośników płynęła Mary J. Blidge. USA na długo zapamiętają maminego twista z programu Jimmiego Fallona.

 

Czytaj też: Życie prywatne Baracka i Michelle Obamy. Intymne zdjęcia z Białego Domu

5/6
Michelle Obama
Copyright @GettyImages
5/6

Zdrowe odżywianie ameryki

Obama jest bardzo pryncypalna w sprawach zdrowej żywności i diety. Z jej inicjatywy w Białym Domu założono ogród warzywny którego produkty trafiają na prezydencki stół.  

6/6
Michelle Obama w programie "Today Show"
Copyright @Today Show
6/6

Edukacja kobiet to priorytet

- gdybym zwracała uwagę na to kto mnie lubił i uważał, że jestem śliczna, gdy byłam w waszym wieku, nie byłabym dziś żoną prezydenta USA – mówił podczas spotkania z licealistkami. To leement oczka w głowie Pierwszej Damyy, czyli programu edukacji kobiet.   

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.