Michelle Obama na okładkach Vogue
Fot. Instagram Vogue
ZE ŚWIATA POLITYKI

Michelle Obama po raz ostatni jako Pierwsza Dama. Zobacz jej wszystkie okładki dla Vogue’a!

Weronika Bruździak-Gębura 14 listopada 2016 13:30
Michelle Obama na okładkach Vogue
Fot. Instagram Vogue

Michelle i Barack Obama, pierwsza amerykańska czarnoskóra para prezydencka, po ośmiu latach urzędowania w styczniu 2017 roku opuszczą Biały Dom. Ustąpią miejsca Donaldowi Trumpowi, 45. prezydentowi Stanów Zjednoczonych, który został wybrany w listopadowych wyborach, oraz jego żonie, Melanii. Z tej okazji po raz ostatni jako Pierwsza Dama, Michelle Obama pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue’a.

 

Najwyższy czas odejść

„To najwyższy czas na odejście” – zapewnia w wywiadzie Michelle Obama. - „Nasza demokracja świetnie to rozwiązała - 8 lat to to wystarczająco długo. To ważne, by jedna nogą stąpać po ziemi, gdy ma się dostęp do tego rodzaju władzy. Natura życia w Białym Domu jest dość odosabniająca”.

 

Na okładce Michelle Obama wystąpiła w pięknej, białej sukni Caroliny Herrery. Pierwsza Dama jest uśmiechnięta i wygląda jak wielka gwiazda Hollywood. Druga suknia, w której pozuje Michelle, jest od Versace. Zdjęcia zrobiła sławna fotografka, Annie Leibovitz. Na okładce widnieje podpis: „Michelle Obama. Pierwsza Dama, w której zakochał się świat”.

 

Michelle Obama Vogue 2016
Fot. Instagram Vogue

Na zdjęciu: Michelle Obama na okładce Vogue'a, grudzień 2016

 

Ulubienica Ameryki

Michelle Obama to ulubienica Ameryki, hodująca warzywa w ogrodzie Białego Domu, promująca zdrowe odżywanie w szkołach i aktywność fizyczną. Zawsze świetnie ubrana, uśmiechnięta, z klasą. Wzór dla Afroamerykanek, ambasadorka środowisk LGBT. Ceniona za to, jak wypełniała swoją rolę.

 

Co mówiła o byciu Pierwszą Damą?

„Wszystko co robimy jest kwestią wyboru. Mogłam spędzić osiem lat nie robiąc nic. W pewnym sensie nie przeszkadzałoby mi to. Mogłam zająć się ogrodem, dekoracją. Każda Pierwsza Dama musi sama zdefiniować swoją rolę. Nie jesteś przecież wybierana w wyborach. To cudowny dar wolności”.

 

Polecamy też: Tańczy, rapuje, śpiewa w samochodzie, robi pompki w telewizji. Sprawdźcie, za co jeszcze kochamy Michelle Obamę!

 

Michelle Obama Vogue 2013
Fot. Instagram Vogue

 
Na zdjęciu: Michelle Obama na okładce Vogue'a, kwiecień 2013

 

Nie pierwszy raz

To nie jedyny raz, kiedy Michelle Obama wystąpiła na okładce Vogue’a. Po raz pierwszy pojawiła się na niej w marcu 2009 roku z podpisem „Pierwsza Dama na którą czekał świat”. Wtedy jej mąż zaczynał pierwszą kadencję. W kwietniu 2013 roku, już po reelekcji, Michelle pojawiła się na niej ponownie. Tym razem z podpisem „Jak Pierwsza Dama i prezydent inspirują Amerykanów”.

 

Co Michelle Obama zamierza robić po odejściu z Białego Domu? Tego jeszcze nie wie.

„Będę miała takie samo podejście jak w czasie wprowadzania się. Nie będę wiedziała, dopóki tego nie zrobię. Nigdy nie byłam byłą pierwszą damą. Ale zawsze w jakiś sposób angażować się w służbę publiczną”.

 

Michelle Obama urodziła się w 1964 roku. Skończyła socjologię na Uniwersytecie Princeton, następnie prawo na Harvardzie. Baracka Obamę poznała w prestiżowej kancelarii Sidley Austin, gdzie obydwoje pracowali. Pobrali się w 1992 roku, mają dwie córki: Malię (18) i Sashę (15).

 

Michelle Obama Vogue 2009
Fot. Instagram Vogue

Na zdjęciu: Michelle Obama na okładce Vogue'a, marzec 2009

 

Polecamy też: Wychowanie panien w Białym Domu, czyli najpilniej strzeżony sekret prezydentury Obamy​

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!