Michelle Obama w beżowej sukni
Fot. East News
Kultowa postać

Tańczy, rapuje, śpiewa w samochodzie, robi pompki w telewizji. Sprawdźcie, za co jeszcze kochamy Michelle Obamę!

21 lipca 2016 15:12
Michelle Obama w beżowej sukni
Fot. East News

Za co kochamy Michelle Obamę? Pierwsza Dama USA cieszy się powszechną sympatią, nawet tych którzy nie popierają decyzji jej męża. Nic dziwnego. Najważniejsza kobieta Stanów Zjednoczonych, którą Amerykanie pieszczotliwie nazywają Mobamą, ma władzę, ale się z nią nie obnosi, tylko wykorzystuje do właściwych celów. Bije od niej kobieca siła i niezależność i jest wzorem dla kobiet z całego świata. Także dzięki temu, że mimo ważnej funkcji, nie straciła poczucia humoru i dystansu do siebie, które często pokazuje w programach telewizyjnych i mediach społecznościowych. Czym skradła nasze serca? Wybraliśmy pięć rzeczy (z wielu!).

1. Niedawno w programie „The Late Late Show with James Corden” Michelle Obama wzięła udział w samochodowym karaoke. Z gospodarzem programu rozmawiała o charytatywnej kampanii "Let Girls Learn", z powodu której założyła konto na Snapchacie, córkach i tym, czy będzie tęsknić za Białym Domem, gdy skończy się prezydentura jej męża. A w przerwach zaśpiewała piosenki Steviego Wondera, Beyonce i Missy Elliott. By wziąć udział w takim programie trzeba mieć do siebie dużo dystansu. Która z polskich pierwszych dam zgodziłaby się na coś podobnego? (Polecamy: Bohaterki drugiego planu? Nie wszystkie i nie zawsze! Polskie Pierwsze Damy - co o nich wiesz?)2.  Michelle Obama ma poczucie humoru, a świadczy o tym choćby to zdjęcie! By uczcić pięciolecie swojej kampanii Let’s Move, promującej zdrowy styl życia u dzieci, zapozowała do dowcipnej fotografii z ciężarkiem, a męża namówiła do włożenia niebieskich rękawic bokserskich.

 

Barrack i Michelle Obama
Fot. Instagram

Zdjęcie z profilu na Instagramie Michelle Obamy.

3. Zdrowy styl życia nie tylko promuje, ale też prowadzi. Pierwsza Dama USA w ogródku Białego Domu założyła ogródek, w którym hoduje owoce i warzywa. Uwielbia też sport. W show Ellen DeGeneres pokazała, że ma niezłą kondycję… robiąc pompki.

 

Zobacz także: pompki - efekty, jakie dają

 

I że potrafi tańczyć.

 

Pierwsza Dama USA uwielbia taniec nie tylko na parkiecie i uważa, że każdy może pójść w jej ślady - bez wstydu! Zobaczcie tylko „ewolucję tańca mamuś”, którą zaprezentowała w show Jimmy’ego Fallona z życiowymi układami takimi jak „Codzienne zakupy, sięgnij po to”, czy „O Boże! Kocham tę piosenkę!”. 

 4. Ma wyjątkowy styl. Zawsze elegancka, z delikatnym makijażem, nigdy zbyt sztywna i formalna. Jeśli decyduje się na garsonkę, to w soczystej fuksji. Uwielbia wyraziste kolory i wzory. Niektóre jej stylizacje Jackie Kennedy wprawiłyby w osłupienie, ale Michelle awangardę do garderoby potrafi wprowadzić z klasą. W mediach zawrzało, gdy w „Today Show” pojawiła się w sukience z H&M za 34,95 dolarów. Michelle Obama lubi wspierać młodych projektantów - wylansowała Jasona Wu czy Thakoona Pancichgula. Ponadto, Pierwsza Dama nie nosi futer - z miłości do zwierząt.

 

Michelle Obama w programie
Fot. Today Show

Michelle Obama w sukience z H&M w programie "Today Show".

5. Michelle Obama to jedna z najlepiej wykształconych Pierwszych Dam w historii USA - studiowała w Princeton i na Harvardzie. Wykształcenie dało jej siłę i niezależność, które chce przekazać też swoim córkom i młodym dziewczynom z całego świata. Jej kampania "Let Girls Learn" ma na celu polepszenie szans edukacyjnych dla nastolatek z biednych regionów. By zachęcić młodzież do nauki w college’u, Pierwsza Dama USA postanowiła... zarapować, a film z jej występem ukazał się na popularnym portalu College Humor.

 

 

Polecamy też: Każda kobieta może czuć z nią osobistą więź. Galeria zdjęć z okazji 52. urodzin "głównodowodzącej mamy Ameryki"

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?