Co powiedziała Michelle Obama?

Gabriela Czernecka 2 marca 2018 19:30

Michelle Obama zdradza sekrety Pałacu Buckingham? Na to wygląda. Była Pierwsza Dama USA w szczegółach opowiedziała o tym, jak wyglądało jej spotkanie z królową Elżbietą II i księciem Filipem. Złoty pokój, Jak na te wynurzenia zareaguje królowa Elżbieta II?

Michelle Obama ujawnia sekrety królowej

Podczas konferencji MUSE w Nowym Jorku, Michelle Obama zdobyła się na odważne wyznanie. Była Pierwsza Dama ujawniła sekrety oficjalnej podróży do Pałacu Buckingham, którą wraz z mężem, Barackiem Obamą odbyła w 2016 roku. Według Michelle Obamy brytyjska rodzina królewska, co było dla niej zaskakujące, chciała być traktowała... w pełni normalnie, jak zwykli ludzie.

Żona Baracka Obamy twierdzi, że podczas pobytu u królowej czuła się bardzo komfortowo i została przyjęta bardzo ciepło i gościnnie. Michelle Obama szczegółowo opisała bogato zdobione pałacowe pomieszczenia, do których wraz z mężem mieli dostęp. W ten sposób królowa Elżbieta II w nieoficjalny sposób sprawiła prezent urodzinowy ich córce, Sashy. 

„Wszystko jest ze złota. Widzieliśmy złoty pokój - jest tam takie pomieszczenie, w którym trzymają całe złoto. To były urodziny Sashy i królowa specjalnie dla nas otworzyła zamknięte do tej pory części pałacu i pozwoliła nam zajrzeć właśnie do tego pokoju”, opowiada Michelle Obama. Co więcej, pierwsza dama wyznała, że brytyjska rodzina królewska nie tylko cały pokój, ale nawet naczynia, w których podawane były posiłki, ma ze złota.

Michelle Obama o Elżbiecie II. Jaka naprawdę jest królowa?

Michelle Obama nie obawiała się jednak skrytykować pałacu. Na pytanie, czy jedzenie jest lepsze w Białym Domu czy w Pałacu Buckingham, Michelle Obama powiedziała wprost, że jej kucharze byli lepsi: „Nikogo nie chcę obrażać, amerykańskie jedzenie jest po prostu lepsze”, wyznała, ale na swoją obronę dodała, że królowa ma jednak lepszą porcelanę.

Żona Baracka Obamy postanowiła obalić stereotyp, że królowa Elżbieta II nie lubi być dotykana. Faktycznie protokół królewski głosi, że w miejscach publicznych nie wolno obejmować czy przytulać się do królowej Elżbiety II czy pozostałych członków rodziny królewskiej. Faktycznie czasami zdarzały się małe ustępstwa w przypadku księżnej Kate czy księcia Harry'ego (którzy nie mieli nic przeciwko temu, że dzieci chciały się do nich przytulić). 

W przypadku królowej Elżbiety II taka sytuacja jest nie do pomyślenia, ale tylko w sytuacjach oficjalnych. Jak wygląda to za zamkniętymi drzwiami? „Byli szczęśliwi, gdy wszyscy wyszli. Oni chcą być przytulani, dotykani”, wyznała Michelle. Większym zaskoczeniem okazały się być słowa Michelle Obamy, że brytyjska rodzina królewska lubi... poplotkować! 

Przyjaźń Michelle Obamy i królowej Elżbiety II

Internauci już zastanawiają się, jak królowa Elżbieta II zareaguje na te rewelacje. Czy nie ma nic przeciwko temu, że Michelle Obama zdradza sekrety z ich podróży? To się okaże. Podobno królowa prywatnie słynie z ogromnego poczucia humoru. Poza tym, z Michelle i Barackiem Obamami przyjaźni się nie od dziś. Po raz pierwszy przedstawiciele Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych spotkali się w 2011 roku.

Para prezydencka ponownie została zaproszona do Wielkiej Brytanii w 2016 roku. To wtedy królowa i książę Filip zignorowali protokół i osobiście spotkali się z rodziną Obamy, która wysiadała z helikoptera. Sam książę Filip odwiózł ówczesną parę prezydencką USA do głównego budynku na lunch.

Poza królową, Barack i Michelle Obamowie mają również dobre stosunki z innymi członkami rodziny królewskiej. Niejednokrotnie spotkali się z księciem Williamem i księżną Kate. Mieli także okazję poznać księcia George'a - wówczas zdjęcia małego księcia w białym szlafroku, który w takim nietypowym stroju witał parę prezydencką obiegły świat.

Z Michelle Obamą dobre stosunki nawiązał także książę Harry, który wraz z pierwszą damą angażuje się społecznie czy bierze udział w kampaniach na rzecz edukacji dziewcząt. Barack Obama wziął także udział w igrzyskach dla weteranów wojennych, Invictus Games.

Książka Michelle Obamy

Mówi się, że wynurzenia Michelle Obamy mają na celu promocję jej nowej książki, która wyjdzie na rynek w listopadzie 2018 roku. W swojej książce Becoming Michelle Obama opisze chronologicznie swoje życie: od czasów dzieciństwa przez lata, kiedy była żoną Baracka Obamy, matką Sashy i Malii, kobietą aktywną zawodowo aż do czasów, kiedy pełniła funkcję pierwszej damy. Czy taka forma promocji sprawi, że książka Michelle sprzeda się w zastraszającym tempie? To się okaże...  

1/6
Michelle Obama
Copyright @East News
1/6

2/6
Książę Harry i Barack Obama
Copyright @East News
2/6

3/6
Michelle Obama
Copyright @Instagram Michelle Obama
3/6

4/6
Michelle Obama
Copyright @
4/6

5/6
Michelle Obama, Barack Obama
Copyright @whitehouse.gov/ Pete Souza
5/6

6/6
Michelle Omaba, Barack Obama
Copyright @Pete Souza
6/6

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.