Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Michał Szpak wspiera społeczność LGBT na planie The Voice of Poland

„Jestem z wami”, napisał wokalista

Redakcja VIVA! 21 sierpnia 2020 11:25
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Od kilku tygodni trwają prace na planie nowej edycji uwielbianego muzycznego show The Voice of Poland, który znalazł się w jesiennej ramówce TVP. Przez ostatnich kilka miesięcy fani próbowali zgadnąć, kto tym razem zasiądzie na fotelach jurorów. Jak się okazało, w roli mentorów po raz kolejny sprawdzą się Edyta Górniak i Urszula Dudziak, a także Tomson i Baron oraz Michał Szpak. Młody wokalista pokazał fanom, jak wyglądają nagrania The Voice, a przy okazji wsparł społeczność LGBT.

Michał Szpak wpsiera LGBT na planie programu TVP

Artysta nie pozostaje obojętny na to, co dzieje się ostatnio w kraju i otwarcie potępia nasiloną agresję wobec społeczności LGBT+. Swoje wsparcie okazał podczas pracy na planie show TVP, a zrobił to w zrozumiały, a zarazem bardzo przemyślany sposób.

Widzowie The Voice of Poland są przyzwyczajeni do kolorowych, nieco szalonych stylizacji wokalisty. Tym razem fani zwrócili uwagę, że jego marynarka ozdobiona jest odwróconą do góry nogami tęczową flagą, którą uznaje się ze symbol społeczności LGBT.

„Jestem z wami”, napisał Michał Szpak na swoim InstaStory. W kolejnym dodał słowo „peace”, czyli „pokój”.

Michał Szpak, Instagram
Fot. SCREEN INSTAGRAM @MICHAL_SZPAKOFFICIAL

Michał Szpak od lat walczy o prawa mniejszości seksualnych. Przy okazji premiery nowego utworu Zanim,  który powstał we współpracy z Basią Wrońską, mówił szczerze: „Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich, niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy”.

Sam zmagał się z brakiem tolerancji, dlatego wie, jak bardzo jest to bolesne. „Nie powinniśmy walczyć o tolerancję, to powinna być nasza podstawowa wartość [...]”, tłumaczył ostatnio na Instagramie. „Kiedy pierwszy raz wyszedłem na scenę, pomyślałem f**k it, czas zmierzyć się z nienawiścią oko w oko, czas uświadamiać, że inny nie znaczy gorszy, czas na poszerzanie świadomości elementarnym szacunkiem do ludzi”, dodał w emocjonalnym apelu do fanów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.