Michał Malitowski
Fot. Mateusz Jagielski/East News
O NIM SIĘ MÓWI

Michał Malitowski ujawnił, że zmaga się z ciężką chorobą. Tancerz wydał oświadczenie

Skomentował również rozstanie z wieloletnią partnerką

Ksenia Krasko 4 września 2019 14:56
Michał Malitowski
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Michał Malitowski, były juror show Taniec z Gwiazdami, rozstał się z wieloletnią partnerką Joanną Leunis. Taneczna para trzy lata temu powitała na świecie córeczkę. Chociaż rzadko wypowiadali się o życiu prywatnym, oboje wydali stosowne oświadczenia. Michał Malitowski ujawnił, że walczy z podstępną chorobą, która miała ogromny wpływ na jego życie...

Michał Malitowski zmaga się z depresją

Nikt nie spodziewał się, że tak mocny związek nie przetrwa. Oświadczenie na Facebooku Joanny Leunis zasmuciło zarówno media, jak i wielbicieli tanecznej pary: „Ze smutkiem informuję wszystkich przyjaciół, kolegów, organizatorów i sympatyków tańca, że po 17 latach Joanna Leunis i Michał Malitowski nie pracują już, nie tańczą i nie mieszkają razem. Joanna Leunis dziękuje za wsparcie i zrozumienie”.

Po kilku dniach Michał Malitowski również zdecydował się na komentarz. Poruszył jednak jeszcze jeden temat, który wyjątkowo zaniepokoił jego fanów. Tancerz cierpiał z powodu depresji. Chociaż udało mu się pokonać chorobę, wciąż odczuwa jej skutki.

„Drodzy przyjaciele!! Ostatnie miesiące nie były dla mnie łatwe. Byłem chory, cierpiałem na depresję, coraz trudniej było mi odnaleźć się w otaczającej mnie rzeczywistości. Dzisiaj, dzięki świetnym lekarzom, czuję, że wyzdrowiałem”, czytamy na jego oficjalnym profilu na Instagramie. „Pomagali mi bliscy, rodzina i przyjaciele. Jak każda inna choroba, ta może wzmocnić prawdziwą miłość i przyjaźń, ale jednocześnie może pogłębić dystans, zerwać słabe więzi i przynieść rozczarowanie zachowaniem tych osób, którym ufało się najbardziej”, dodaje.

„Podjąłem trudną decyzję, aby rozstać się z moim wieloletnim życiem, tańcem i profesjonalną partnerką Joanną Leunis. Doświadczyliśmy razem wielu zwycięstw i porażek, i wciąż mamy przed sobą największe wyzwanie, jakim jest wychowanie naszej córki. Moja córka Lia jest moją największą miłością. Chciałbym, aby żyła w świecie, w którym ludzie dotknięci chorobami nie są wykluczeni”, wyznaje Michał Malitowski. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dear Friends!! Recent months have not been easy for me. I was sick, I suffered from depression, it was getting harder and harder to find myself in the reality that surrounded me. Today, thanks to great doctors, I feel that I have recovered. Loved ones, family and friends helped me. Like any disease, this one strengthens true love and friendship, but at the same time can deepen the distance, break weak bonds and bring disappointments regarding the behaviour of those who have been trusted the most. I made a difficult decision to part my way with my long-term life, dance and professional partner Joanna Leunis. We have experienced many victories and defeats together, and we still have the biggest challenge ahead of us, which is raising our daughter. My daughter Lia is my greatest love. It is for her that I would like a world in which people touched by diseases are not being excluded.

Post udostępniony przez Michael Malitowski (@mmalitowski)

Michał Malitowski w piątym odcinku Tańca z Gwiazdami
Fot. Akpa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?