Michael Cain MT
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Michael Caine ma raka? Aktor schudł 13 kilogramów i przestał pić alkohol...

Weronika Bruździak-Gębura 21 marca 2017 09:15
Michael Cain MT
Fot. Getty Images

„Wiem, że moje dni są policzone”, powiedział Michael Caine w wywiadzie dla „The Sun”. 84-letni aktor odstawił alkohol i postawił na zdrowy tryb życia. Wszystko po to, by zobaczyć, jak jego wnuki dorastają. Co jeszcze w tym poruszającym wywiadzie powiedział jeden z najwybitniejszych brytyjskich aktorów?

„Boję się raka”, zdradził Michael Caine

W wywiadzie dla weekendowego wydania „The Sun” Michael Caine przyznał, że najbardziej boi się umrzeć z powodu raka. Dlatego aktor wziął się za siebie: przestał pić alkohol i przeszedł na dietę wolną od rakotwórczych substancji, cukru, soli i glutenu. Przy okazji schudł prawie 13 kilogramów. Aktora nie opuściło jednak poczucie humoru. Podczas wywiadu żartował: Prawdopodobnie umrę podczas rozmowy z tobą, ale schudłem te 13 kilogramów, bo chcę widzieć jak dorastają moje wnuki. Mam ich trójkę: sześcioletnie bliźniaki i siedmioletniego chłopaka. Chciałbym doczekać, aż skończy 17 lat”, tłumaczył Caine. Aktor w ciepłych słowach wypowiedział się o młodszej o 14 lat żonie, Shakirze, która pomogła mu zerwać z ryzykownym piciem. „Bez niej już dawno byłbym martwy. Były czasy, kiedy piłem butelkę wódki dziennie i wypalałem po kilka paczek papierosów”, tłumaczył.

Dorobek aktorski Michaela Caine’a

Michael Caine zagrał w ponad 115 filmach. Jest uważany za jedenastego najbardziej kasowego aktora w historii kina. W 2000 roku za wybitny wkład artystyczny w branżę filmową królowa Elżbieta II odznaczyła go tytułem szlacheckim.

Choć po raz pierwszy wystąpił na ekranie w 1955 roku, wcale nie zwalnia tempa. „Gdy oferty pracy przestaną przychodzić, wtedy przejdę na emeryturę. Branża filmowa musi ze mnie zrezygnować, bo ja tego nie zrobię”, powiedział Caine. Najnowszy film z jego udziałem - „W starym, dobrym stylu”, w którym gra u boku Morgana Freemana i Alana Arkina, wejdzie do kin w kwietniu.

Michael Cain ma na koncie dwa Oscary - za filmy „Hannah i jej siostry” Woody’ego Allena (1987) oraz „Wbrew regułom” (1999), a także trzy Złote Globy: za filmy „Edukacja Rity” (1983), „Kuba rozpruwacz” (1989) i „O mały głos” (1998). Szerszej publiczności znany jest z filmów Christophera Nolana, takich jak „Prestiż”, „Interstellar”, „Incepcja” oraz trylogii o Batmanie, gdzie wcielił się w postać Alfreda, przyjaciela i pracownika Bruce’a Wayne’a (w tej roli Christian Bale), a także z komedii „Miss Agent” z Sandrą Bullock.

Życie prywatne Michaela Caine’a

Michael Caine był dwukrotnie żonaty. W latach 1955-1958 jego żoną była aktorka, Patricia Haines, z którą ma 60-letnią córkę, Dominique. W 1973 roku Caine poślubił aktorkę i modelkę, Shakirę Baksh, z którą ma 44-letnią córkę Natashę. Aktor zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia, gdy zobaczył ją w telewizyjnej reklamie kawy Maxwell House w 1971 roku. Znajoma z branży reklamowej dała mu jej numer telefonu. Okazało się, że Baksh mieszka blisko niego. Spotkali się i zaiskrzyło. Są razem do dzisiaj.

Z ciekawostek, w czerwcu 2016 roku aktor zmienił imię na Michael Caine, które do tamtego czasu było jego pseudonimem artystycznym. Jego prawdziwe imię brzmiało Maurice Joseph Micklewhite, jednak wszyscy kojarzyli go jako Michaela Caine’a. Z tego powodu aktor wielokrotnie sterczał po kilka godzin na lotniskach w punktach kontrolnych.

Polecamy też: "Młodość" najlepszym filmem roku. Europejski Oscar również dla Polaka

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.