William zerwał z Kate przez telefon
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Miały być oświadczyny, doszło do rozstania. Książę William zerwał z księżną Kate... przez telefon!

Szczegóły rozstania pary wyciekły do sieci

Gabriela Czernecka 24 marca 2021 10:09
William zerwał z Kate przez telefon
Fot. Getty Images

Książę William i księżna Kate tworzą jedną z najpiękniejszych par w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Ich ślub był jednym z najważniejszych wydarzeń 2011 roku. Para powiedziała sobie sakramentalne tak w otoczeniu najbliższych, ale na oczach całego świata. Wielu jednak doskonale pamięta, że królewskiego ślubu tak naprawdę mogło nie być. W 2007 roku para przeżywała kryzys. Na kilka miesięcy zakochani rozstali się. Szczegóły ich rozstania wyciekły do mediów.

Książę William zerwał z Kate przez telefon

On wspominając historię rodziców chciał być pewny swego uczucia i wciąż nie mógł się zdecydować na to, by w końcu pójść o krok dalej w tej relacji. Ona wahała się, czy będzie w stanie pozostawić swoją karierę na rzecz ukochanego. W 2007 roku książę William i Kate Middleton rozstali się. Para musiała zastanowić się nad przyszłością swojego związku. Podobno to Kate postanowiła zawalczyć o serce ukochanego: „Zrobiła wszystko co w jej mocy, żeby go zatrzymać”, mówił przyjaciel pary w rozmowie z Daily Mailem.

ZobaczSzokujące informacje wyszły na jaw. Książę William próbował odwołaćślub z Kate Middleton?!

I choć para po kilku tygodniach wróciła do siebie, to Williamowi zajęło aż trzy lata, by w końcu oświadczyć się ukochanej. Jak podaje Andrew Morton, królewski biograf, książę zdawał sobie sprawę z tego, że jest drugi w kolejce do tronu i czas najwyższy, by się ustatkował. Chciał mieć jednak pewność, że Kate to ta jedyna i potrzebował czasu rozłąki, by to zrozumieć. 

księżna Kate, książę William
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Dziś szczegóły najtrudniejszych tygodni w życiu pary ujawnia autor książki Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny, Robert Lacey. W swojej publikacji pisze wprost, że pierwszym sprzeciwem Kate wobec traktowania jej jako „nieoficjalnej dziewczyny” było zaproszenie królowej na bożonarodzeniowy lunch. Middleton postanowiła jednak odmówić: „Po raz pierwszy zdarzyło się, by królowa wystosowała takie zaproszenie do nieoficjalnej "dziewczyny", ale Kate postanowiła całkiem inaczej wykorzystać to odejście od tradycji. Powiedziała, że pojedzie do Sandringham na Boże Narodzenie tylko jako oficjalna narzeczona Williama, z pierścionkiem zaręczynowym na palcu”, pisze Lacey. 

Okazuje się, że taka postawa Kate nie spodobała się Williamowi, który nie chciał czuć się przymuszony do zaręczyn. W końcu postanowił dać sobie kilka tygodni przerwy i... zerwał z Kate przez telefon. „Kate stała przed problemem emocjonalnym, a nie akademickim. 11 kwietnia wyszła ze spotkania z Jigsaw - sklepu odzieżowego, z którym zaczęła ostatnio współpracować - by odebrać telefon od Williama w sali konferencyjnej, z dala od innych klientów. Zamknęła się tam na ponad godzinę. Gdy ponownie dołączyła do spotkania, była już singielką”, pisze Robert Lacey. 

Na szczęście para po kilku tygodniach rozłąki postanowiła naprawić swoje relacje i jak widać, najgorsze za nimi. Dziś tworzą szczęśliwe i zgodne małżeństwo i dla wielu stanowią wzór do naśladowania.  

księżna kate telefon
Fot. East NEWS

księżna Kate, książę William
Fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Książka Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny (tłum. Janusz Ochab) ukaże się 14 kwietnia 2021 nakładem Wydawnictwa Agora.

książę Harry, książę William
Fot. Mat. prasowe

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej? Oto książki, po które warto sięgnąć! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…