Melania Trump
Fot. ALEX WONG/Getty AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Melania Trump została sama. Odwróciła się od niej najbliższa osoba

Czy pierwsza dama skomentuje ostatnie wydarzenia?

Olga Figaszewska 8 stycznia 2021 07:51
Melania Trump
Fot. ALEX WONG/Getty AFP/East News

To cios dla Melanii Trump. Po dramatycznych wydarzeniach, jakie rozegrały się w środę w Waszyngtonie, odwracają się od niej kolejne osoby. Jedną z nich była jej najbliższa współpracownica. Czy sama Melania zabrała głos w tej sprawie?

Melanię Trump opuściła najbliższa współpracownica

Donald Trump liczył na reelekcję, dlatego tak trudno jest mu się pogodzić z porażką w wyborach prezydenckich. W przemówieniach wielokrotnie podkreślał, że wybory zostały sfałszowane. Zwolennicy Trumpa popierają jego teorię. W środę wtargnęli na Kapitol, gdzie odbywało się posiedzenie Kongresu Stanów Zjednoczonych, na którym ostatecznie miano zatwierdzić ważność wyborów prezydenckich i wygraną Joe Bidena.

Nikt nie spodziewał się, że sympatycy Donalda Trumpa po wiecu polityka spotkają się przed Kapitolem, a następnie wtargną do siedziby. Już przed budynkiem doszło do zamieszek. Policja poinformowała o śmierci czterech osób, a aresztowano ponad 50 protestujących.

Melania Trump nie skomentowała sytuacji, nie wydała żadnego oświadczenia. Po zamieszkach zareagowali za to dotychczasowi sojusznicy Donalda i jego żony. Odmowa potępienia przemocy spowodowała wzmożoną dyskusję wśród jego współpracowników na temat rezygnacji z pełnionych funkcji. Są zbulwersowani zachowaniem ustępującego prezydenta.

Niektórzy już podjęli natychmiastowe kroki. Pierwszą Damę USA opuściła jej najbliższa współpracownica. Po tych tragicznych wydarzeniach Stephanie Grisham złożyła rezygnację ze skutkiem natychmiastowym. Pełniła rolę szefowej gabinetu Melanii Trump, a wcześniej była rzeczniczką prasową Białego Domu. Podkreśliła, że praca z pierwszą damą była dla niej zaszczytem.

„To był zaszczyt służyć krajowi w Białym Domu. Jestem bardzo dumna, że mogłam uczestniczyć w misji pani Trump, polegającej na pomaganiu dzieciom na całym świecie. Jestem dumna z wielu osiągnięć”, mówiła w rozmowie z CNN.

Decyzję o odejściu podjęło jeszcze kilka innych osób. Wśród nich znalazła się także sekretarz społeczna Anna Cristina Niceta, a także Sarah Matthews, sprawująca rolę doradczyni prasowej. „Nasz naród potrzebuje pokojowego przekazania władzy”, tłumaczyła Matthews. Dodała również, że jest poważnie zaniepokojona tym, co zobaczyła.

Czy Melania przerwie milczenie? 

Źródło: CNN

Melania Trump
Fot. AP/Associated Press/East News

Donald Trump, Melania Trump 2020 rok
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…