Historia jak z bajki o Kopciuszku nadal jest możliwa

VIVA! 27 maja 2018 08:52

Historia Meghan Markle, amerykańskiej aktorki serialowej, która wyszła za mąż za księcia Harry’ego, udowodniła, że historia rodem z bajki o Kopciuszku jest możliwa.

Księżniczki pochodzące „z ludu”

Rodziny królewskie już dawno odstąpiły od sztywnego trzymania się tradycji i dopuszczają śluby z osobami spoza arystokracji. Nadal zwracają jednak uwagę na pochodzenie i przeszłość osób, które mają zamieszkać z nimi w pałacach. Arystokracja jest mocno przywiązana do tradycji i konserwatywnych wartości. Wiele wątpliwości budził fakt, że ukochana Harry’ego była aktorką i ma na koncie rozwód.

Często, by poślubić księcia, ich wybranki muszą porzucić całe dotychczasowe życie – rodzinę, karierę, swój kraj. Wydaje się jednak, że warto. Która z nas nie chciałaby wyjść za mąż za księcia? Oto najsłynniejsze księżniczki, które odmieniły swoje życie i przeżyły miłosną historię jak z filmu! 

1/6
Meghan Markle ślub
Copyright @getty images
1/6

Długo sądzono, że królowa Elżbieta II nie dopuści do małżeństwa Meghan Markle i księcia Harry'ego. Nowa księżna jest rozwódką starszą od swojego ukochanego i była aktorką występującą w odważnych scenach...

2/6
Grace Kelly
Copyright @East News
2/6

Grace Kelly była u szczytu kariery w Hollywood, kiedy poznała księcia Rainiera Garibaldiego z Monako. Musiała porzucić aktorstwo, jednak znakomicie znalazła się w nowej roli księżnej. Niestety życie w pałacu i małżeństwo nie przyniosło jej szczęścia...

3/6
Copyright @East News
3/6

Letizia Ortiz była zwykłą dziennikarką, kiedy w 2002 roku poznała następcę tronu, księcia Felipa. Tak jak Meghan Markle Letizia była rozwódką, co w katolickiej Hiszpanii było nie do pomyślenia. Początkowo zakochani musieli walczyć z wielką niechęcią opinii publicznej i arystokracji. Podobno nawet rodzice Felipe, czyli król i królowa starali się zniechęcić go do ukochanej, lecz ten zagroził, że dla niej jest w stanie zrezygnować z korony.

4/6
Królowa Rania
Copyright @Instagram @queenrania
4/6

Królowa Jordanii Rania urodziła się w Kuwejcie w 1970 roku. Skończyła ekonomię na amerykańskim uniwersytecie w Kairze, po czym pracowała dla Citibanku i firmy Apple. Nie wiadomo, jak dalej potoczyłaby się jej kariera, gdyby w styczniu 1993 roku na przyjęciu nie poznała jordańskiego księcia, Abdullaha. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Po dwóch miesiącach byli już zaręczeni, a w czerwcu wzięli ślub

5/6
Królowa Sylwia ze Szwecji
Copyright @East News
5/6

Pochodząca z Niemiec królowa Sylwia i król Karol XVI Gustaw ze Szwecji poznali się 1972 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Sylwia była tam hostessą. Zgody na ślub nie udzielił wnukowi panujący wówczas król Gustaw VI Adolf. Pobrali się dopiero cztery lata później, 19 czerwca 1976 roku, kiedy Karol sam został królem. Panna młoda miała na sobie suknię ślubną domu mody Dior. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci: dwóch córek i syna, a także dwóch wnuczek i trzech wnuków

6/6
Księżna Maria i książę Fryderyk, ślub
Copyright @East News
6/6

Pochodząca z Australii księżna Maria i książę Fryderyk, następca tronu Danii poznali się w Sydney podczas Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku. Księżna była wtedy znana jako Mary Donaldson, a książę przedstawił jej się w klubie jako po prostu Fryderyk z Danii. Mimo początkowej niechęci rodziny królewskiej pobrali się 14 maja 2004 roku i mają czworo dzieci.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.