Jacek Olszewski, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Krzysztof Opaliński
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Agaty Mróz udzieliła wywiadu! Opowiedziała o swoich planach

Liliana Olszewska ma już 12 lat. Pójdzie w ślady sławnej mamy?

Konrad Szczęsny 17 czerwca 2020 09:53
Jacek Olszewski, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Krzysztof Opaliński

Od śmierci Agaty Mróz minęło w tym roku 12 lat. Siatkarka przegrała walkę z białaczką. Zmarła 4 czerwca 2008 roku. Dwa miesiące wcześniej na świat przyszła jej córeczka, Liliana Olszewska. Dziś dziewczynka ma 12 lat i rozwija swoje pasje. W wywiadzie opowiedział o nich jej ojciec. Jacek Olszewski przyznał, że być może jego latorośl zwiąże przyszłość z... siatkówką! Ale to nie jedyna dziedzina, w której chce się spełniać.

Jacek Olszewski o przyszłości Liliany Olszewskiej, córki Agaty Mróz

Była spełnieniem marzeń swojej mamy o macierzyństwie. Urodziła się jako wcześniak. Wszystko po to, żeby jej mama mogła przejść przeszczep szpiku. Niestety, mimo operacji, Agata Mróz zmarła dwa tygodnie po jej wykonaniu na skutek posocznicy i związanego z nią wstrząsu septycznego.

Od tamtej pory Lilianą Olszewską zajmuje się jej ojciec. Jak ujawnił niedawno, dziewczynka boleśnie doświadczyła jakiś czas temu hejtu. Przeczytała w Internecie, że „gdyby się nie urodziła, jej mama by żyła”. Na szczęście w tak trudnych chwilach niestrudzenie wspiera ją tata. Jacek Olszewski zwierzył się, że odbył z córką rozmowę, w trakcie której wyjaśnił całą sytuację. Zapewnił również, że jej przyjście na świat było wspólną decyzją obojga rodziców.

Oboje gościli niedawno w studiu „Pytania na śniadanie”, gdzie opowiedzieli, jak wygląda obecnie ich życie. Okazuje się, że Liliana odziedziczyła w genach talent po sławnej mamie i... gra w siatkówkę! Początkowo Jacek Olszewski był wobec tego pomysłu sceptyczny. W końcu jednak ustąpił. Dzięki temu jego córka dołączyła do szkolnego klubu i póki co odnosi w tej dziedzinie sukcesy!

„Ja ją przez wiele lat próbowałem powstrzymać od siatkówki, bo wszyscy mówili, że skoro mama grała, to córka też powinna grać. Próbowaliśmy różnych sportów, ale nie wiem, czy stety, czy niestety, skończyło się na... siatkówce. To jest dopiero jej drugi rok kariery w klubie KS Saska, więc zobaczymy. Na razie efekty są megazadowalające”, podkreślił dumny tata.

Liliana Olszewska, Liliana Mróz-Olszewska, córka Agaty Mróz, Jacek Olszewski
Fot. Screen @Pytanie na śniadanie. Za Plejada.pl

Jacek i Liliana Olszewscy w „Pytanie na śniadanie”

Liliana Olszewska pójdzie w ślady Agaty Mróz?

Sama Liliana Olszewska przed kamerami przyznała, że w jej odczuciu wszystko wyszło naturalnie. Choć wie, że posiada talent, skupia się przede wszystkim na osiąganiu wyznaczonych celów.

„To jakoś samo wyszło, jak byłam mała. Podszedł do taty mój teraźniejszy trener i zapytał, czy nie chciałabym dołączyć do klubu. Ale wtedy nie byłam jeszcze pewna, czy chcę grać w siatkówkę. Dopiero później uznałam, że chcę spróbować i bardzo mnie wciągnęło. (...) Ja się tym nie chwalę, ale zawsze jest jakaś motywacja”, zwierzyła się skromna 12-latka.

Mimo zainteresowania sportem, Liliana Olszewska tak naprawdę chciałaby spełniać się w... modelingu. Jej tata nie ma nic przeciwko, więc być może dziewczynkę czeka błyskotliwa kariera.

„Myślę, że spróbujemy. Lila się jeszcze trochę wstydzi. Może nie jako karierę modelki, bo to jest ciężkie, ale jako przygodę na pewno chcielibyśmy spróbować. Mamy znajomego, który prowadzi agencję, więc pewnie to zrobimy”, zdradził Jacek Olszewski. 

Jak narodził się ten pomysł? Okazuje się stoi za nim... tata 12-latki!

„Nigdy nie myślałam o tym, dopiero kiedy tata mi podał taki pomysł, pomyślałam, że to może być spoko, bo mam do tego dobrą figurę, a też trzeba próbować wielu rzeczy”, ujawniła dziewczynka.

Jacek Olszewski przyznał natomiast, że bacznie śledzi to, co dzieje się w świecie modelingu i podsuwa pewne pomysły córce.

„Teraz w czasie koronawirusa, jak Lila przegląda katalogi i widzi modelkę, która nosi rozmiar S czy M, kupuje to i jest idealne”, opowiadał mężczyzna.

Trzymamy kciuki za plany Liliany Olszewskiej i mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie jej marzenia! Poniżej prezentujemy aktualne zdjęcia dziewczynki. 

Liliana Olszewska, córka Agaty Mróz, skończyła w tym roku 12 lat:

Liliana Olszewska, Liliana Mróz-Olszewska, córka Agaty Mróz
Fot. Screen @Pytanie na śniadanie. Za Plejada.pl

Dziewczynka odziedziczyła talent po sławnej mamie i gra w siatkówkę:

Liliana Olszewska, Liliana Mróz-Olszewska, córka Agaty Mróz
Fot. Screen @Pytanie na śniadanie. Za Plejada.pl

Jednak jej tata wpadł na pomysł, by spróbowała także swoich sił w modelingu:

Liliana Olszewska, Liliana Mróz-Olszewska, córka Agaty Mróz, Jacek Olszewski
Fot. Screen @Pytanie na śniadanie. Za Plejada.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.