Mateusz Maga, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 21.10.2014 rok
Fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS
z życia gwiazd

Co się stało z Mateuszem Magą? Androgyniczny uczestnik „Top Model” zniknął u szczytu kariery

Jak zmienił się po latach?

Marcjanna Maryszewska 9 maja 2023 10:38
Mateusz Maga, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 21.10.2014 rok
Fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS

Mateusz Maga zwrócił na siebie uwagę za sprawą udziału w „Top Model”. Chłopak o androgynicznym wyglądzie zdobył zainteresowanie widzów oraz jury - na castingu usłyszał cztery razy „tak”. Chociaż nie wygrał programu, postanowił spróbować swoich sił w show-biznesie. Nagle jednak zniknął. A co dzieje się z nim dzisiaj?

Mateusz Maga z „Top Model”. Odmienność przemienił w swój atut

Byłego uczestnika programu nazywano „objawieniem modelingu”. Dzięki swojej niespotykanej urodzie z łatwością dostał się do show. Na castingu usłyszał wiele pochlebnych słów. Doskonale wychodził na zdjęciach, świetnie prezentował się przed kamerą, lecz pomimo swojego ogromnego potencjału nie dał rady dostać się do finału. 

Udział w „Top Model” z pewnością pomógł Mateuszowi zaistnieć w świecie modelingu, jednak droga do sukcesu nie była usłana różami. W programie miał trudności z dojściem do porozumienia z resztą uczestników. Na dodatek jego uroda okazała się ogromnym atutem, ale również zmorą w perspektywie niepochlebnych komentarzy, z którymi przyszło mu się mierzyć. Wszystko złożyło się na to, że Mateusz przeszedł załamanie nerwowe i wpadł w depresję. W jednym z wpisów na Facebooku zdradził, że w Internecie spotkało go wiele złego. 

„Kochani wreszcie... wracam do świata... swojego świata, do którego ogromnie ciężko było mi powrócić z racji tego co się wydarzyło na przestrzeni nie tylko tygodni, a niestety miesięcy, a co w bardzo dużym stopniu wpłynęło na mnie, na moje relacje z innymi. Nie będę ukrywał, że przeszedłem ogromne załamanie nerwowe, zwłaszcza po tym, jak byłem zastraszany, grożono mi śmiercią, pobiciem, ale teraz definitywnie mówię: nie poddam się i nie dam się zastraszać! Nie będę już się bał i ukrywał... nie będę rezygnował ze wszystkiego... ze swoich marzeń... z dążenia do szczęścia! Niewątpliwie te wydarzenia w znaczącym stopniu odbiły się na moim zdrowiu - głównie fizycznym, ale teraz mogę powiedzieć... zaczynam budować wszystko od nowa!”, zwierzał się.

Czytaj także: 11 lat temu wygrała Top Model. Co dziś robi Paulina Papierska? Tak wygląda jej życie!

Mateusz Maga, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 21.10.2014 rok
Fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS
Mateusz Maga, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 21.10.2014 rok

Mateusz Maga po programie

Po trudnym okresie Mateusz Maga zdecydował się spróbować swoich sił w śpiewie. W 2017 roku wydał swój debiutancki utwór „First Kiss”. I chociaż finalnie jego kariera muzyczna przygasła, warto wspomnieć, że piosenka została zgłoszona do krajowych eliminacji do Eurowizji 2017. Niestety, ostatecznie nie zdobyła uznania komisji TVP, kwalifikującej piosenki do koncertu na żywo.

Następnie Mateusz podjął próbę udowodnienia wszystkim, że się zmienił i daleko mu do tego nieśmiałego chłopca z „Top Model” - chciał tego dokonać za sprawą udziału w reality show TVN „Agent-Gwiazdy”. Modelowi nie udało się ostatecznie dojść do finału.

Jednak najważniejsze dla jego kariery były kolejne oferty współpracy, które napływały do byłego uczestnika programu. Mateusz Maga uczestniczył w kampaniach marek takich jak Prada czy Gucci.

Czytaj także: 10 lat temu wygrała drugą edycję Top Model. Co dziś słychać u Olgi Kaczyńskiej?

Mateusz Maga, Dawid Woliński, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 21.10.2014 rok
Fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS
Mateusz Maga, Dawid Woliński, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 21.10.2014 rok

Mateusz Maga - co słychać u niego dzisiaj? Tak wygląda obecnie

Oczywiście Mateusz nie zrezygnował z kariery w modelingu. Przeniósł się również do Londynu, gdzie dziś zajmuje się metamorfozami i warsztatami modowymi. Na potrzeby nowego zajęcia założył własny oddział Magover.

Pod koniec ubiegłego roku ponownie zagościł w „Top Model” wraz z innymi byłymi finalistami. Zadaniem uczestników wówczas trwającej edycji było zapozowanie z absolwentami programu. U boku Mateusza mogliśmy obserwować aspirującą modelkę, Weronikę Zon.

Prywatnie Mateusz nie mówi o sobie dużo. Wiadomo za to, że ćwiczy na siłowni, co pokazuje na swoim Instagramie. Widać dużą zmianę w jego sylwetce. W mediach społecznościowych można zobaczyć jego metamorfozę na przestrzeni lat.  

Czytaj także: Dawniej wzdychały do niego miliony kobiet... Ronn Moss przeszedł spektakularną metamorfozę

Mateusz Maga, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 21.10.2014 rok
Fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS
Mateusz Maga, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 21.10.2014 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.