Fot. Mateusz Stankiewicz / AF PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

Martyna Wojciechowska została zatrzymana przez pakistański wywiad wojskowy!

Damian Duda 5 maja 2017 13:00
Fot. Mateusz Stankiewicz / AF PHOTO

Martyna Wojciechowska wspólnie z ekipą programu „Kobieta na krańcu świata’’ udała się do Pakistanu. Niestety, podróż okazała się dla nich bardziej niebezpieczna, niż komukolwiek mogłoby się wydawać.

Zobacz też: Martyna Wojciechowska opowiada o sile kobiecości i trudnych doświadczeniach

Martyna Wojciechowska aresztowana

Podróżniczka z całą ekipą trafiła do aresztu domowego. W całą sprawę zostało zaangażowane Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Uspokajamy. Martyna już jest w Polsce. „Kochani, wszystko ok, dotarłam już bezpiecznie do Polski, bardzo dziękuję za tyle słów wsparcia! Dziś padam już z nóg, za dużo wrażeń i emocji... ’’, napisała na Facebooku.

Komunikat MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w komunikacie przesłanym do Polskiej Agencji Prasowej, wyjaśniło przyczyny aresztowania ekipy programu.


„W trakcie pobytu w Islamabadzie cała grupa pozostawała pod opieką pracowników Ambasady RP. Wcześniej ekipa TVN zastosowała się do stanowczego zalecenia placówki, aby przejazd z Chitralu do Islamabadu nie odbywał się w nocy, lecz za dnia", zaznacza MSZ.

„Z otrzymanych od władz miejscowych informacji wynika, że dziennikarze telewizyjni dokonywali nagrań na terenach objętych restrykcjami, bez stosownych wiz (legitymowali się wizami turystycznymi), wymaganej akredytacji dziennikarskiej i zezwoleń administracyjnych na wjazd do tzw. restricted areas", podkreśla resort spraw zagranicznych.

Zobacz też: „Nareszcie wolna”. Martyna Wojciechowska pochwaliła się wielką zmianą w swoim życiu! Jaką?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?