Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
Z ŻYCIA GWIAZD

Martyna Wojciechowska jednym zdjęciem wyjawiła tajemnicę z dzieciństwa! Fani są w szoku: „To Pani jest...?!’’

Konrad Szczęsny 3 czerwca 2017 17:45
Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Z okazji Dnia Dziecka Martyna Wojciechowska zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie swojej legitymacji z Pałacu Młodzieży. Początkowo fani podróżniczki zwrócili uwagę przede wszystkim na urocze zdjęcie siedmioletnie wówczas gwiazdy, jednak bardzo szybko dociekliwi zauważyli również pewien szczegół związany z imieniem Martyny Wojciechowskiej! Jaki?

Zobacz także: TYLKO U NAS! Martyna Wojciechowska opowiada o sile kobiecości i trudnych doświadczeniach

Prawdziwie imię Martyny Wojciechowskiej

Okazuje się, że Martyna Wojciechowska... wcale nie ma na imię Martyna! Jak to się stało, że akurat tak zwraca się do niej rodzina, przyjaciele oraz osoby, z którymi współpracuje?

"Zobaczcie co znalazłam! 1981 rok, moja legitymacja z Pałacu Młodzieży. Wtedy większość czasu spędzałam na treningach... gimnastyki artystycznej. Serio! Cudowny, szczęśliwy i beztroski czas.
Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam i sobie żebyśmy... dziećmi pozostali! Żebyśmy zawsze mieli tę dziecięcą otwartość, ciekawość świata, odwagę snucia marzeń i wiarę, że Niemożliwe Nie Istnieje! Całuję mocno!!!", napisała Martyna Wojciechowska na Facebooku.

Okazuje się, że gwiazda ma tak naprawdę na imię Marta.

Zobacz też: Martyna Wojciechowska o tragicznym wypadku: „Zginął w nim mój przyjaciel Rafał. Na moich oczach”

Martyna Wojciechowska o prawdziwym imieniu

O tym, dlaczego od dziecka nazywano ją Martyną, opowiedziała m.in. w wywiadzie udzielonym w ramach programu "Miasto Kobiet" jakiś czas temu.

"Miasto Kobiet: Jak to jest, że Martyna Wojciechowska formalnie nie jest Martyną?

Martyna Wojciechowska: Faktycznie, w dokumentach figuruję jako Marta Eliza Wojciechowska, ale od dziecka wszyscy mówili na mnie Martyna. Do tego stopnia się to przyjęło, że nauczyciele wpisali imię Martyna na świadectwie maturalnym i… trzeba było je ponownie drukować. Myślę, że imię zawiera pewną energię, determinując to, kim jesteśmy w życiu. Po latach dowiedziałam się, że Marta pochodzi z języka aramejskiego i oznacza piastunkę ogniska domowego, a Martyna pochodzi z łaciny i odnosi się do boga wojny. To drugie imię chyba po prostu lepiej oddaje mój charakter (śmiech)", zwierzyła się gwiazda.

Fani podróżniczki nie kryli zaskoczenia, jednak koniec końców z nowej wiedzy bardzo się ucieszyli.

To Pani jest Marta? No i fajnie, to tak jak ja.😀😘 Pozdrawiam wszystkie Marty❤", napisała jedna z nich.

Wiedzieliśmy, jak naprawdę ma na imię Martyna Wojciechowska?

Polecamy też: Paliła w toalecie i szalała z chłopakami na motocyklach. Jaka była kiedyś Martyna Wojciechowska?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.