Marla Maples, Donald Trump
Fot. Vinnie Zuffante/Michael Ochs/Archives/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Marzyła o sławie aktorki, ale została słynną byłą żoną. Kim jest Marla Maples?

Poznajcie historię drugiej małżonki Donalda Trumpa

Ksenia Krasko 13 listopada 2020 17:02
Marla Maples, Donald Trump
Fot. Vinnie Zuffante/Michael Ochs/Archives/Getty Images

Chociaż wiele osób krytykuje Donalda Trumpa jako polityka, w świecie businessu zawsze był podziwiany. Miał zmysł do interesów, należał do elity, i był jednym z najbardziej rozpoznawalnych mężczyzn w Nowym Jorku. Nic dziwnego, że kochał luksus i piękne kobiety. Kiedy w 1977 roku ożenił się z modelką Ivaną Trump, prasa pisała, że wreszcie się ustatkował. Ivana również ufała mężowi, dlatego nie spodziewała się, że może ją zdradzać. Po ponad dziesięciu latach małżeństwa bolesna prawda o romansach Trumpa wyszła na jaw, więc Ivana złożyła pozew o rozwód. Jej miejsce szybko zajęła Marla Maples.

Marla Maples - kim jest druga żona Donalda Trumpa?

Kobieta, która „zrujnowała małżeństwo Trumpa”, jak mówiono o niej w mediach, urodziła się w 1963 roku w stanie Georgia. Już jako mała dziewczynka marzyła o wielkiej sławie, dlatego szybko porzuciła rodzinne miasteczko i wyjechała do Nowego Jorku. W latach 80. rozwijała swoją karierę – zanim została aktorką, była modelką i piosenkarką. Wtedy też zwróciła na siebie uwagę Donalda Trumpa.

Poznali się w 1985 roku, kiedy polityk był żonaty z Ivaną. Marla musiała zadowolić się statusem kochanki, ale towarzyszyła Trumpowi praktycznie wszędzie. Na oficjalne przyjęcia on zawsze przychodził z żoną, a ona z jednym z jego znajomych. Ivana nawet nie podejrzewała, że ma do czynienia z potencjalną rywalką, ale inne osoby z towarzystwa pary – tak. Nic więc dziwnego, że w końcu prawda o tej relacji wyszła na jaw.

Marla Maples i Donald Trump, 1992 rok

Marla Maples, Donald Trump
Fot. Al Pereira/Michael Ochs Archives/Getty Images

Marla Maples i Donald Trump, 1992 rok

Marla Maples, Donald Trump
Fot. Vinnie Zuffante/Michael Ochs/Archives/Getty Images

Związek Donalda Trumpa i Marli Maples

W 1992 roku, po wielu skandalach i awanturach, Donald Trump rozwiódł się z pierwszą żoną, a już w grudniu 1993 roku poślubił Marlę. Przed ceremonią para podpisała jednak kontrakt, na mocy którego w przypadku rozwodu w trakcie pierwszych sześciu lat małżeństwa, Trump musiał zapłacić Maples porządną kwotę. Właściwie tylko dzięki tej klauzuli w umowie, ich związek przetrwał znacznie dłużej niż ich uczucie.

Państwo Trump zawsze wyglądali jak idealna para – poważny businessman i piękna aktorka z czarującym uśmiechem byli ulubieńcami USA. Jak się później okazało, to wszystko było jedynie grą na zwłokę, ponieważ gdy tylko minął czas określony w kontrakcie, Trump rzucił drugą żonę. Po rozprawie w 1999 roku, Maples otrzymała rozwód oraz 2,5 miliona dolarów. Zabrała ich córkę Tiffany i przeniosła się do Kalifornii.

Gdy Marla opowiada o byłym mężu, bardzo ostrożnie dobiera słowa. „Kiedy się poznaliśmy, mieliśmy zupełnie inne otoczenie. Myślę, że podobało mu się to, że pochodzę z małego miasteczka i mam dość proste wartości. Ale nie chcę wchodzić w szczegóły naszej historii”, mówiła w jednym z wywiadów. Uważa się, że byłą żonę Trumpa wciąż obowiązuje kontrakt, zgodnie z którym nie może opowiadać o ich relacji.

Donald Trump, Marla Maples, Tiffany Trump, 1995 rok

Marla Maples, Donald Trump, Tiffany Trump
Fot. Davidoff Studios Photography/Getty Images

Marla Maples - czym zajmuje się dziś?

Chociaż Marla Maples dążyła do wielkiej kariery aktorskiej, nie udało jej się osiągnąć tego, co sobie wymarzyła. Zagrała w kilku filmach i serialach, jak Krytyczna decyzja u boku Kurta Russella, Stevena Seagala i Halle Berry, Black and White z Robertem Downeyem Jr., czy w słynnym sitcomie Niania, ale nigdy nie znalazła się na samym szczycie.

Po rozwodzie z Donaldem Trumpem, Maples odczuwała silną presję emocjonalną. Jak sama przyznała, znalazła świetny sposób, aby się jej pozbyć i pod koniec lat 90. ubiegłego wieku postanowiła zaangażować się w akcje charytatywne, między innymi na rzecz dzieci, osób ubogich, czy ochrony środowiska.

Dziś z powodzeniem spełnia się w pomaganiu innym, ale świat mediów o niej nie zapomina. W 2016 roku wzięła udział w programie Dancing with the stars, jest zapraszana do wielu talk show, odwiedza stacje radiowe, dużo podróżuje... I milczy, kiedy ktokolwiek pyta ją o związek z Donaldem Trumpem. 

Źródło: Marie Claire, Tatler, Hello Magazine

Marla Maples i Tiffany Trump w 2019 roku

Marla Maples, Tiffany Trump
Fot. Astrid Stawiarz/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?