Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Mama Piotra Kraśki zamieszkała w domu opieki. Jej syn był temu przeciwny...

Jak czuje się pani Barbara?

Rafał Kowalski 15 lipca 2022 10:45
Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Trudny czas w życiu Piotra Kraśki. Po kilku osobistych problemach dziennikarz musi się jeszcze mierzyć z istotnymi zmianami w relacji ze swoją mamą. Pani Barbara Pietkiewicz-Kraśko ma 77 lat i potrzebowała stałej opieki. Od pewnego czasu mieszka w Skolimowie, w Domu Artysty Weterana. Jak się czuje?

Mama Piotra Kraśki zamieszkała w domu opieki

Kilka godzin temu Super Express ujawnił, że od pewnego czasu Barbara Pietkiewicz-Kraśko jest jedną z mieszkanek Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Choć jest to miejsce, w którym starsze osoby otoczone są najlepszą możliwą opieką, syn 77-latki miał zaproponować jej wspólne zamieszkanie w domu w Gałkowie. Według informacji dziennika seniorka nie chciała jednak robić kłopotu i sama wybrała przeprowadzkę do Skolimowa.

Jak teraz się czuje? „Pani Barbara mieszka z nami. Rzadko jednak wychodzi z pokoju, spotykamy się podczas obiadów i spacerów”, przyznała inna mieszkanka ośrodka.

Mam dziennikarza odebrała z kolei telefon od Super Expressu, ale jedynie podziękowała za życzenia zdrowia i powiedziała, że nie chce rozmawiać na tematy prywatne. Gazeta wyliczyła, że miesięczny pobyt w Skolimowie to koszt 5892 złotych, choć część tej kwoty jest dotowana.

Zobacz też: Najstarszy syn Piotra Kraśki. Konstanty osiągnął kolejny wielki sukces! 

Piotr Kraśko
Fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, 14.04.2022 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Dzieciństwo Piotra Kraśki. Opowieść o mamie i tacie

Piotr Kraśko to syn dziennikarza Tadeusza Kraśki i producentki filmowej Barbary Pietkiewicz. Przypomnijmy, że to właśnie mama odegrała w dzieciństwie prezentera wielką rolę. Wszystko przez fakt, że ojciec odszedł z domu dla innej miłości - Niny Terentiew. Piotr Kraśko miał wtedy siedem lat. Zakochanym jednak nie wyszło i Tadeusz Kraśko wkrótce poślubił Ewę Sochacką – dziennikarkę i scenarzystkę.

„Wychowywałem się z mamą i babcią. To one miały na mnie wpływ. Brakowało mi ojca. Mamie czy babci nie opowie się o rzeczach, o jakich rozmawia się z ojcem. Ja takiej rozmowy nigdy nie odbyłem”, opowiadał w wywiadzie prowadzący Fakty.

Zobacz takżeSzczere wyznanie Piotra Kraśko: „Nie wiemy, co to lęk, dopóki nie boimy się o własne dzieci”


Z kolei dla bloga Anny Lewandowskiej mówił o ojcu i tacierzyństwie tak: „Wyobrażałem sobie, że kiedy mężczyzna wie, że sam zostanie tatą, to przypomina sobie te wszystkie wspaniałe sytuacje, które przeżył z tatą i myśli sobie: "o, to ja teraz będę robił to samo. Pójdziemy na rower, będziemy łowić ryby, będziemy grać w piłkę nożną, siatkówkę, razem odrabiać lekcje. Ja takich wspomnień nie miałem”, czytaliśmy.

Tadeusz Kraśko zmarł w 2019 roku. 

Barbara Pietkiewicz, Piotr Kraśko, 2009

Barbara Pietkiewicz, Piotr Kraśko, 2009
Fot. AKPA NIEMIEC

Wanda Ferenstein, Barbara Pietkiewicz, 2008

Wanda Ferenstein, Barbara Pietkiewicz, 2008
Fot. Engelbrecht AKPA

Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?