Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
TYLKO U NAS

Magda Mołek po raz pierwszy tak szczerze o swoim prywatnym świecie!

Co jeszcze w numerze?

Weronika Kostyra 11 czerwca 2019 13:55
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek właśnie zamknęła najtrudniejszy okres w życiu. Beacie Nowickiej po raz pierwszy opowiedziała o swoim prywatnym świecie, dotąd ukrytym za kulisami dyskrecji i milczenia.

„Szukam żony, która ogarnęłaby mi wszystko”, powiedziałaś, kiedy umawiałyśmy się na tę rozmowę. Rozbawiłaś mnie i… zaintrygowałaś.

A nie uważasz, że instytucja żony jest najlepsza na świecie? Ktoś, kto wszystko załatwi, pomyśli za ciebie, zaplanuje przyszłość, wyciągnie z tarapatów. Takie są kobiety w Polsce, a ja jestem jedną z nich. Wiem ile wysiłku wkładam w ogarnianie rzeczywistości. I powiem to głośno, mam za sobą chyba najtrudniejszy okres w życiu.

To znaczy?

Przez ostatni rok nie przespałam porządnie ani jednej nocy. Mam 43 lata, dwoje dzieci, w tym jedno malutkie, wymagającą pracę zawodową, więc mam też prawo przyznać, że jestem po prostu zmęczona. I niech to będzie mój wyraz solidarności z polskimi kobietami, które przez siedem dni w tygodniu mają ręce pełne roboty. Ja też. Przez 25 lat intensywnej prawy zawodowej wydawało mi się, że w życiu wszystko jest do pogodzenia. Otóż nie jest. I to jest mój bunt przeciw obowiązującemu u nas wzorcowi idyllicznego macierzyństwa, gdzie dzidziuś tylko śpi, dom się cudem sam ogarnia, jest więc czas na kawkę, selfie w pełnym makijażu i trening.

Tak bywa w wirtualnej rzeczywistości.

Kiedy na świecie pojawił się mój młodszy syn, zrozumiałam, że bycie mamą jedynaka to rozkosz. Rok temu wsiadłam na roller coaster i nie było czasu zapiąć pasów (śmiech). Moje dzieci to żywe srebro, ciekawe świata. 

Co jeszcze w nowej VIVIE! 12/2019

Zmienił wszystko! Andrzej Grabowski o swojej przemianie, nowej płycie i schizofrenii zawodu.

Andrzej Grabowski, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wielki powrót Spice Girls: Nieszczególnie piękne, średnio zdolne, zrobiły spektakularną karierę. Teraz wracają!

Spice Girls
Fot. instagram.com/spicegirls/

Katarzyna Grochola i Stanisław Bartosik: Dlaczego na ich ślubie nie było dzieci i dlaczego w ogóle się pobrali?

Katarzyna Grochola i Stanisław Bartosik
Fot. Olga Majrowska

Maroko. Jest u nas wszystko: gaje palmowe, Sahara, góry Atlas i cudowne plaże nad Atlantykiem. A do tego magia...

Maroko
Fot. Adobe Stock

Magda Mołek, VIVA! nr 12 OKŁADKA, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!