Madonna, bliźniaczki, Madonna adopcja
Fot. Getty Images/Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Madonna potwierdziła adopcję dwójki dzieci z Malawi i zdradziła ich płeć

Konrad Szczęsny 9 lutego 2017 13:15
Madonna, bliźniaczki, Madonna adopcja
Fot. Getty Images/Instagram

25 stycznia brytyjskie media obiegła informacja, że 58-letnia gwiazda pop złożyła wniosek do Sądu Najwyższego w stolicy Malawi, Lilongwe, o adopcję dwójki dzieci z tego kraju. Wywołało to medialną burzę, którą skomentowała sama zainteresowana. Wówczas zaprzeczała, że plotki są prawdziwe. Jak potwierdziła jednak osoba z Malawi, sąd wydał odpowiednią decyzję w tej sprawie. Także Madonna potwierdziła 8 lutego krążące w mediach informacje.

Polecamy też: Czy Michaela Jacksona i Madonnę łączyło płomienne uczucie? Wokalistka zdradziła, jak było naprawdę

Madonna chce adoptować kolejną dwójkę dzieci z Malawi

Pod koniec stycznia Madonna pojawiła się przed budynkiem sądu w towarzystwie ochroniarzy i dwójki niezidentyfikowanych dzieci. Po załatwieniu formalności gwiazda pop miała odjechać z miejsca w pojeździe typu SUV. Według relacji świadków piosenkarka została zauważona, gdy wchodziła na salę sądową, a później opuszczała ją, trzymając na rękach dziecko. Mówi się, że było ono jednym z dwóch, które wokalistka chce adoptować. W tym samym czasie drugim miała opiekować się jedna z osób z jej otoczenia.

Madonna komentuje medialne doniesienia

Informacje te musiały dotknąć Madonnę, gdyż wówczas skomentowała je w specjalnym oświadczeniu. Piosenkarka zaprzeczyła wszystkiemu i stwierdziła, że jej wizyta w Malawi była związana z niesieniem pomocy dzieciom ze szpitala w Blantyre. Jednak wczoraj na Instagramie opublikowała zdjęcie z dwiema dziewczynkami i w ten sposób potwierdziła ich adopcję: „Mogę oficjalnie potwierdzić, że zakończyłam proces adopcji dwóch bliźniaczek z Malawi. Jestem szczęśliwa, że są teraz częścią naszej rodziny. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim w Malawi, którzy pomogli mi uczynić to możliwym. Proszę też media, by uszanowały naszą prywatność w tym przejściowym momencie. Dziękuję również przyjaciołom, rodzinie i ogromnemu zespołowi ludzi za wsparcie i miłość”, napisała Madonna na Instagramie.

Rzecznik sądowy o adopcji dzieci przez Madonnę

We wtorek 8 lutego Sąd Najwyższy w Malawi wyraził zgodę na przyjęcie przez Madonnę dwójki dzieci. Mimo wcześniejszego zaprzeczania medialnym doniesieniom przez artystkę, rzecznik sądu potwierdził krążące od dwóch tygodni plotki. Mlenga Mvula w rozmowie z Reuterem powiedział, że ikona pop była na sali, gdy sąd wydawał decyzję we wtorek.
„Sąd Najwyższy wydał orzeczenie i dał jej zielone światło na przyjęcie dwójki dzieci”. Podobno wokalistka była uśmiechnięta, gdy usłyszała decyzję sędziego.
„W ciągu roku powinna ona dostarczyć nam raport domowy, który sąd nakazał jej sporządzić”.

Madonna adoptuje bliźniaczki?

Różne źródła podawały, że Madonna adoptuje czteroletnie bliźniaczki: Esther i Stellę. Madonna również tę informację potwierdziła w swoim wpisie.

Biologiczne dzieci Madonny

Przypomnijmy, że Madonna w 2008 r. adoptowała już Davida Banda, zaś rok później Mercy James. Oboje urodzili się w Malawi. Poza tym piosenkarka jest matką dwójki biologicznych dzieci.  Lourdes Ciccone Leon, pierwsza biologiczna córka Madonny, urodziła się 14 października 1996 roku. Jej ojcem jest Carlos Leon. Natomiast Rocco Ritchie, drugie biologiczne dziecko Madonny, urodził się 11 sierpnia 2000 roku. Jego ojcem jest Guy Ritchie.

Zobacz też: Mówi o ślubie, robi szpagat i śpiewa na żywo. W tak prywatnym wydaniu nie widzieliście Madonny jeszcze nigdy

Adoptowane dzieci Madonny

David Banda Mwale Ciccone Ritchie urodził się 24 września 2005 roku w Malawi. Jego biologicznymi rodzicami są Yohane i Barita Bandowie. Barita zmarła kilka dni po narodzinach Davida w wyniku powikłań poporodowych, po czym chłopiec trafił do sierocińca we wsi Mchinji. W październiku 2006 roku Madonna i Ritchie odwiedzili Malawi, gdzie podjęli decyzję o adopcji Davida. Jednak wszystkie towarzyszył ogromny skandal, gdyż – zgodnie z prawem – wokalistka i jej ówczesny mąż powinni byli mieszkać w kraju co najmniej 18 miesięcy przed rozpoczęciem odpowiednich procedur. Ponadto, swój krytyczny stosunek do sprawy wyraził Yohane Banda. Choć mężczyzna wyraził zgodę na adopcję Davida, kilka dni później wyznał: „Nikt mi nigdy nie powiedział, iż adopcja oznacza, że już nigdy nie zobaczę syna. Gdyby mi to uświadomiono, nie wyraziłbym zgody”. W związku z medialną burzą Madonna pojawiła się w programie Oprah Winfrey, gdzie broniła swojej decyzji i wyznała, że Malawi w rzeczywistości nie ma spisanego prawa adopcyjnego. Ostatecznie sąd w Malawi sfinalizował sprawę adopcji 28 maja 2008 roku.

Drugie adoptowano dziecko Madonny to Chifundo „Mercy” James Ciccone, która urodziła się 22 stycznia 2006 roku w Malawi. Jej biologicznymi rodzicami są James Kambewa i Mwandida Maunde, która – podobnie jak matka Davida – zmarła w wyniku komplikacji poporodowych. Po tym, jak 14-letnia Mwandida zaciążyła, James ją opuścił i udał się do Republiki Południowej Afryki. Po śmierci Mwandidy żył w przekonaniu, że Mercy też nie żyje. Madonna poznała dziewczynkę w 2006 roku w tym samym sierocińcu, gdzie przebywał David. Pierwotnie to ją chciała adoptować, jednak zrezygnowała w związku z brakiem zgody ze strony Lucy Chekechiwa, babci Mercy ze strony matki. W marcu 2009 roku Madonna ogłosiła plan adopcji Mercy (tym razem samodzielnej – Davida adoptowała wraz z Ritchiem). W kwietniu 2009 roku sąd w Malawi odrzucił jej wniosek, argumentując niespełnieniem obowiązku mieszkania w kraju co najmniej 18 miesięcy przed dokonaniem adopcji. Piosenkarka wniosła apelację i ostatecznie otrzymała zgodę na adopcję 12 czerwca 2009 roku. Decyzji otwarcie się sprzeciwia rodzina Mercy od strony matki, krytykująca fakt, że nie mają kontaktu z dziewczynką

W zeszłym roku Madonna wybrała się do Malawi  po raz pierwszy od prawie dwóch lat. Wszystko z powodu kontrowersji związanych z wcześniejszymi adopcjami.

Przeczytaj też: Odnaleziono zdjęcia Madonny sprzed początków jej kariery. Zobaczcie, jak wtedy wyglądała królowa popu

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?