maciej dolega z tvn do tvp
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Maciej Dolega nowym prowadzącym poranki w TVP Info. Zobaczymy go w programie „Wstaje dzień”

Zaskakujący transfer dziennikarza z TVN do TVP

Aleksandra Andrzejak 8 kwietnia 2021 11:12
maciej dolega z tvn do tvp
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Maciej Dolega znany jest widzom telewizji TVN jako prezenter pogody. Dziennikarz podjął decyzję o zaskakującym transferze i juz za kilka dni zobaczymy do w roli  gospodarza porannego pasma w TVP Info.

Maciej Dolega: dziennikarz i model

Maciej Dolega urodził się w 1981 roku w Malborku. W wieku 19 lat przeprowadził się do Warszawy, gdzie rozpoczął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, chociaż swoje pierwsze pieniądze zarobił na odnawianiu domów i mieszkań pod Londynem. Po powrocie do Polski pracował jako model w agencji Orange. Współpracował z takimi fotografami jak: Marcin Tyszka, Robert Wolański czy Piotr Porębskim.„Dzięki modelingowi zwiedziłem świat. Byłem w Mediolanie, Paryżu, Londynie, a nawet w Tajpej na Tajwanie. Przyswajałem sobie angielski i poznawałem ludzi” - wspomina Maciej. 

Zobacz także: TVP zerwała współpracę z Arturem Orzechem. Dziennikarz nie poprowadzi już Szansy na sukces

dolega znowu w tvp
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Maciej Dolega: kariera telewizyjna

Maciej Dolega pracę w telewizji zaczynał w TVP Info jako praktykant do Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Redaktorem w telewizyjnej Trójce był przez sześć lat. W 2012 roku przeszedł do stacji TTV, a z niej do TVN. W tym samym roku podjął też pracę w Fashion Magazine. W kolejnych latach skupił się na pracy w telewizji. Dolega podczas lat pracy w telewizji TVN prowadził wieczorny Teleserwis w TVN24, był także prezenterem pogody w TVN i TVN24 i prezenterem magazynu Meteo News w TVN Meteo.

Maciej Dolega: wraca do TVP 

Historia zatoczyła koło i Maciej Dolega po latach wraca do telewizji TVP. Poprowadzi poranny program Wstaje dzień na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą. Widzowie będą mogli go zobaczyć na antenie już w poniedziałek 12 kwietnia. Dziennikarz będzie też prowadził nowe odsłony tego formatu, które będą emitowane w weekendy - między godz. 6.00-7.00.

„Drodzy, dołączam do ekipy @tvp_info poprowadzę http://m.in program „Wstaje dzień” TVP to miejsce, w którym zacząłem swoją przygodę z TV. Mam tu wielu przyjaciół i cieszę się, na nowe wyzwania” - napisał Maciej na Twitterze.

Zobacz także: To on zastąpi Artura Orzecha w „Szansie na sukces”. Kim jest Marek Sierocki?

Na stronie dziennikarza maciejdolega.com czytamy, że gdy był studentem, często odwiedzał siedzibę programów informacyjnych TVP przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Zerkał w górę na balkon, i podglądał pracę dziennikarza. Po latach jego marzenie się spełniło.

Warszawa, 21.03.2016 r. od lewej: Milena Rostkowska, Małgorzata Tomaszewska, Omenaa Mensah, Ola Kostka, Jarosław Kret, Maciej Dolega
Fot. Krzysztof Jarosz/FORUM

Warszawa, 21.03.2016 r. Prezentacja linii farb do wnętrz Omenaa Line. N.z od lewej: Milena Rostkowska-Galant, Małgorzata Tomaszewska-Słomina, Omenaa Mensah, Aleksandra Kostka, Jarosław Kret, Maciej Dolega

TAGI #TVN #TVP

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?