Marina i Wojciech Szczęśni, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Imię, które MaRina i Wojciech Szczęśni wybrali dla syna, nie jest popularne w Polsce...

Skąd pochodzi i co oznacza?

Weronika Kostyra 5 lipca 2018 09:30
Marina i Wojciech Szczęśni, Viva!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

MaRina i Wojciech Szczęśni kilka dni temu powitali swoje pierwsze dziecko. Na Instagramie poinformowali, że 30 czerwca na świat przyszedł synek, którego nazwali Liam. Imię to od razu zwraca uwagę, ponieważ nie jest popularne w Polsce. To nie powinno jednak stanowić problemu, bo młodzi rodzice będą z pewnością wychowywać dziecko za granicą. Znani posiadacze tego imienia to aktorzy Liam Neeson i Liam Hemsworth, a także muzycy Liam Payne z zespołu One Direction i Liam Gallagher z Oasis. Skąd pochodzi imię Liam i co ono oznacza?

Znaczenie imienia Liam

W przeszłości Liam było zdrobniałą wersją imienia William, ale od lat jest to już samodzielne imię. Ma pochodzenie celtyckie i znaczy dokładnie „silny i opiekuńczy”. Imieniny Liama przypadają 21 kwietnia. Według internetowego imiennika Imiona.ovh osoba o imieniu Liam „zwykle ufa swej intuicji, która nie zawodzi. Liam szuka samookreślenia raczej poprzez działanie niż słowa. Nie lubi narzucać się innym. Nie lubi żyć w cieniu. Gdy się z czymś nie zgadza, bardzo ostro się przeciwstawia. Ceni wolność myśli i swobodę działania.”

Jako zalety Liama wymienić można twórczość, inteligencję, wyobraźnię, otwartość, rozwiniętą intuicję, energiczność, ufność oraz ekstrawertyczność. Złe cechy jego charakteru to nadmierne marzycielstwo, oportunizm i materializm. Liam Szczęsny jest zodiakalnym rakiem. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.